Valorant ma rekordowo niską liczbę oszustów

Dodany przez PefriX ponad 2 lata temu
6 2078
Valorant ma rekordowo niską liczbę oszustów

Długoterminowe oszustwa stały się coraz trudniejsze, dlatego cheaterzy opracowali nowe sposoby ingerencji w ekosystem rywalizacji Valorant. Stosujący nieuczciwe metody „podbijacze” celowo ustawiali się w kolejce z oszustami, aby „dosiąść się” do wyższych rang. Takimi praktykami Riot Games zajęło się w tym roku, wykorzystując w tym celu zautomatyzowane procesy, które ponoć przyniosły pozytywne efekty.

Dzięki istniejącym systemom wykrywania oszustw, a także (po części) wcześniejszemu wprowadzeniu aktualizacji systemu mety gry do trybu rankingowego Valorant, wskaźniki liczby zgłaszanych oszustw mają tendencję spadkową i są rekordowo niskie. Dzieło Riot Games od dawna nie było tak wolne od cheaterów, których ponoć jest niezwykle mało. Zdarzają się jednak sporadyczne przypadki, więc walka wciąż trwa.

W niektórych regionach widoczny był nagły wzrost zgłoszeń, jednak dzięki dodatkowym dochodzeniom i pozyskiwaniu danych, jak również kolejnym ulepszeniom oprogramowania Vanguard, Riot było w stanie powstrzymać tę tendencję i zachować integralność międzynarodowej rywalizacji.

Przykładowo, wzrosła popularność oszustw sprzętowych, czyli takich, które są dokonywane z użyciem zewnętrznych urządzeń w celu ingerencji w działanie gry. Chodzi w nich o obejście zarówno zabezpieczeń, jak i systemów wykrywania wdrożonych przez Riot Games. Twórcy narzędzi umożliwiających oszustwa stosują również nowatorskie pomysły, w tym algorytmy uczenia maszynowego.

Riot Games zapewnia przy tym, że są o kilka kroków przed cheaterami i skutecznie blokują oszustwa od różnych „usługodawców”. Co ciekawe, niektórzy chcą stosować w Valorant nie tylko standardowe cheaty, ale również takie, których celem jest manipulacja silnikiem i zasobami gry. Firma podkreśla przy tym, że względne bezpieczeństwo ich produkcji zawdzięczane jest przede wszystkim kernelowi Vanguard, który spełnia swoje zadanie.

Po tej deklaracji możemy spodziewać się, że coraz więcej firm sięgnie po tego typu zabezpieczenie, jak chociażby Activision do Call of Duty.


6 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube