Valorant wprowadzi zmiany w rangach i trybie rankingowym

Dodany przez PefriX ponad 3 lata temu
3 2919
Valorant wprowadzi zmiany w rangach i trybie rankingowym

Riot Games informuje, że zbliża się koniec aktu 1 Valorant, więc pora zapowiedzieć pewne zmiany dotyczące trybu rankingowego na koniec tej fazy oraz nowe funkcje, które pojawią się w następnym akcie.

Aktualnie nasza ranga wpływająca na matchmaking w tym trybie jest ściśle powiązana z poziomem umiejętności (MMR) i może ulegać ciągłym zmianom zależnie od waszej aktualnej formy w grze. Riot Games zależy, aby bieżący poziom umiejętności uczestników meczów był reprezentowany w precyzyjny sposób. Dlatego trzeba przygotować się na pewnie zmiany w Valorant.

Gdy akt dobiegnie końca, Wasza ranga aktu będzie zależeć jedynie od 9 najlepszych zwycięstw rankingowych oraz ogólnej liczby wygranych zaliczonych w czasie jego trwania. Jeśli więc osiągnięcie Diament, ale później spadniecie do Złota, ranga aktu będzie uwzględniać jedynie Waszą szczytową formę.

Wprowadzona zostanie teraz do gry „ranga aktu”, która uwzględni: Wasz poświadczony poziom umiejętności (nowość!), najwyżej odnotowane zwycięstwo rankingowe, a także liczbę wygranych w trybie rankingowym zaliczonych podczas aktu. Na koniec aktu Wasza ranga aktu zostanie zapisana w postaci odznaki na karcie gracza w trybie rankingowym (oraz w historii kariery).

Ramka rangi aktu to obwódka, która będzie się zmieniać w zależności od liczby zwycięstw w trybie rankingowym w czasie aktu. Ponadto będzie można przejrzeć informacje o poprzednich rangach aktu w zakładce kariery.

W miarę gry Wasza ranga aktu będzie się zapełniać małymi trójkątami. Każdy trójkąt oznacza zwycięstwa w trybie rankingowym (w Złocie, Nieśmiertelnym itp.) w czasie aktu, przy czym punktem wyjścia jest ranga, z którą dołączyliście do gry (czyli Wasza faktyczna ranga w meczu). Ramka również ulegnie zmianie, gdy osiągnięcie następujące pułapy wyrażone w liczbie zwycięstw: 9, 25, 50, 75 i 100.

Odznaka rangi aktu stanowi dowód Waszych umiejętności (w postaci najlepszych zwycięstw rankingowych) na przestrzeni aktu. Odznaka odzwierciedla dziewięć najlepszych zwycięstw rankingowych. Pamiętajcie, że trzeba będzie dowieść swych umiejętności w ramach danej rangi, jeśli chcecie, aby stała się ona Waszą rangą aktu.

Każdy będzie mógł przejrzeć swoją historię zmian rangi aktu w zakładce kariery, natomiast odznaka rangi aktu będzie reprezentować aktualną rangę aktu i osiągnięty pułap umiejętności. W ten sposób inni gracze otrzymają jasną informację na temat poziomu, na którym graliście przez ostatnie dwa miesiące.

Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.


3 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube