W „darmowym” MapleStory jeden gracz wydał ponad 200 tysięcy dolarów w ciągu roku

Dodany przez PefriX 3 miesiące temu
15 3983
W „darmowym” MapleStory jeden gracz wydał ponad 200 tysięcy dolarów w ciągu roku

Guru pisał ostatnio o lootboxowym zamieszaniu w MapleStory. W związku z zamieszaniem Nexon musiał ujawnić niektóre informacje. Przykładowo te, dotyczące wydatków graczy z koreańskiej wersji gry. Mamy przykładowo TOP 10 najwięcej wydających i cóż można dodać? Kwoty są naprawdę ciekawe.

Najchętniej kupujący lootboxy w MapleStory wydał na grę w ciągu roku nawet 212 tysięcy dolarów. Było to w roku 2021, a rok 2022 był już „o wiele słabszy”, bo jedna osoba zainwestowała „jedynie” 176 tysięcy dolarów. Mówimy tutaj oczywiście o graczu TOP 1. Miejsce drugie wypada na jego tle nieco „gorzej”, ale wciąż są to naprawdę wysokie kwoty. Nie wiadomo jednak, czy statystyki w różnych tabelkach dotyczą jednej osoby (np. TOP 1 to ciągle ta sama osoba), dlatego załóżmy, że to cały czas inni gracze.

Warto dodać, że podane wartości w rzeczywistości mogą być znacznie wyższe. Nexon podobno udostępnił statystyki związane z przedmiotem sporu, czyli lootboxami oraz cubes. Nie uwzględniono innych rzeczy z Item Shopu koreańskiego MapleStory. Co ciekawe, wyszło również na jaw, że Nexon podobno manipulował szansami na łakocie z lootboxów. Firma wprowadziła kilka zmiennych, w ramach których system miał zmniejszać lub zwiększać szansę na dobre łupy. W tym przypadku jednak należy podejść do informacji z dystansem.

Nawet jeśli jedynie część z tego okaże się prawdą, to szczerze pytam – czy ktokolwiek jest zaskoczony? W grach F2P rządzą gracze z najgrubszym portfelem i często to oni „utrzymują serwery oraz niepłacące osoby”. A firmy manipulujące lootboxami czy szansami na drop, aby zachęcić graczy do kupowania? Niestety, nie brzmi to, jak coś nowego czy niespodziewanego.

P.S. Dzięki hiisto za podesłanie tematu.


15 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube