W Chinach zbanują dzieci, które grają w gry sieciowe po 22:00

Dodany przez PefriX ponad 4 lata temu
8 3105
W Chinach zbanują dzieci, które grają w gry sieciowe po 22:00

Chiński rząd po raz kolejny postanowił zadziałać w sprawie gier w ich kraju. Tym razem ogłoszono pakiet nowych regulacji, które mają walczyć z uzależnieniem od gier. W jaki sposób? Nieletni, którzy będą bawili się w grach online pomiędzy 22:00, a 8:00 (rano) będą banowani.

Nie, to nie żart. Jeśli nie macie 18 lat to w Chinach nie zarwiecie nocki w jakiejkolwiek grze sieciowej. Nie ma tutaj znaczenia, czy to MMORPG, MOBA, przeglądarkowa produkcja, czy mobilna. Po 22:00 rząd Chin nie chce widzieć grających dzieci.

To jednak nie wszystko! Młodociani będą mogli poświęcić na granie w gry sieciowe maksymalnie 90 minut w dni powszednie. W weekend oraz święta publiczne dzieci będą mogły pograć maksymalnie 3 godziny każdego dnia.

Myśleliście, że to koniec? Wcale nie, bowiem nowe dyrektywy dotyczą również mikrotransakcji. W zależności od wieku gracza, wprowadzone zostaną ograniczenia co do wydatków w Item Shopie. Osoby w przedziale 16-18 będą mogły wydać maksymalnie 400 yuanów (około 57 dolarów) miesięcznie w grach, a młodsi gracze maksymalnie 200 yuanów (około 29 dolarów) – to ostatnie akurat nie brzmi tak źle.

To dopiero trzy z sześciu ograniczeń, jakie rząd Chin wprowadził. Do tego dochodzi również rejestrowanie swoje konta w grze, które wymagać ma podania prawdziwych danych. Do tej pory można było używać telefonów rodziców. Po zmianach młody gracz będzie musiał dostarczyć „ważne informacje o tożsamości” jeśli będzie chciał się zarejestrować w grze.

Regulacje dotyczą również firm, które od teraz będą musiałby bardziej nadzorować swoich graczy. Deweloperzy, którzy nie dostosują się do nowego ustawodawstwa zostaną ukarani, np. w postaci zabrania licencji na wydawanie gier w Chinach. Pojawi się również nowa, bardziej restrykcyjna wersja chińskiego PEGI, a do tego rodzice oraz nauczyciele mają być szkoleni w zakresie uczenia dzieci o ich negatywnych nawykach z Sieci.

Jak oceniacie te regulacje?


Za powyższy wpis odpowiada PefriX, czyli ja.


8 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube