W co grają Koreańczycy? Lista 50 najpopularniejszych gier (MMO) z tamtego kraju

Korea

Trudno uwierzyć, ale w tym roku ani razu nie sprawdzaliśmy, co dzieje się w Korei Południowej - nazywanej mekką całego gatunku MMORPG.

To właśnie w tym kraju powstaje najwięcej Massively Multiplayer Online. Tam również mamy najwięcej fanów i maniaków gier online. Nie mówiąc o tym, że Koreańczycy mają ekskluzywny dostęp do produktów, o których my możemy pomarzyć.

No to jak? Jesteście ciekawi, co jest “trendy” w Korei Południowej? Oto lista 50 najpopularniejszych obecnie gier (online).

Nazwy gier zostały przetłumaczone przez Google Translate. Stąd czasami ich dziwne “tytuły”.

Gamemeca.com

Nie ma mocnych na League of Legends, który był, jest i będzie numerem 1 w Korei Południowej. Dużą popularnością cieszy się również PlayerUnknown’s Battlegrounds (Koreańczycy wolą PUBG od Fortnite, Warzone i Apexa) oraz niedostępna u nas FIFA Online 4.

Za podium mamy Overwatch, Maple Story (najwyższe miejsce wśród MMORPG), Sudden Attack, Aion, Eternal Return (gra, która podbiła obecnie Steama), Elyon oraz Lost Ark Online.

Magia World of Warcraft: Shadowlands jakoś nie działa na Koreańczyków. “Król MMORPG” przegrywa z wyżej wymienionymi tytułami, ale wygrywa np. z Dungeon Fighter Online, Lineage, Lineage 2 czy Black Desert Online.

Zwróćcie także uwagę na wyższość Diablo 3 (22. miejsce) nad Path of Exile (32. miejsce) oraz dalekie miejsca Genshin Impact, ArcheAge oraz Fortnite.

Mimo wszystko chyba nie ma powodów, żeby krytykować Koreańczyków za ich gust. W większości przypadków pokrywa się on z tym, co jest “grane” w Europie czy USA.

Zobacz także

8 komentarzy