W co grają Koreańczycy? Oto lista najpopularniejszych gier online w tamtym kraju

Korea

To już 7 miesięcy od momentu, kiedy ostatni raz zaglądaliśmy do południowokoreańskich rankingów najpopularniejszych gier online. Wtedy rządził tam PUBG, League of Legends i Overwatch.

Jak jest teraz? 

Zacznijmy od najpopularniejszego rankingu, który zawiera w sobie 50 najchętniej granych tytułów w Korei Południowej. 

League of Legends przed Maple Story, Overwatch, FIFA Online 4, Sudden Attack, DFO, PUBG, StarCraft (pierwsza część), Lineage (też pierwsza część) i Kartem, który zamyka czołową dziesiątkę. Dopiero potem mamy „wielką trójcę”: WoW (11. miejsce), Blade & Soul (12. miejsce), Black Desert (13. miejsce). 

Aion na 17. miejscu, Diablo 3 na 19. miejscu (bo nie mają Path of Exile, haha), zauważcie również wysoką lokatę Diablo 2 (24. miejsce). 

Dopiero 30. miejsce dla Final Fantasy XIV, dopiero 33. miejsce dla TERY Online, dopiero 47. miejsce dla MU Online. 

(nazwy gier zostały przetłumaczone Google Translate)

W innym rankingu sytuacja wygląda podobnie. LoL przed PUBG, Overwatch, FIFA Online 4, Sudden Attack i StarCraftem. Stawkę zamyka Król MMORG, czyli World of Warcraft. 

Mamy dla was jeszcze dwie listy (tutaj i tutaj), które nie odbiegają jednak od ogólnego trendu w Korei Południowej. Tam również rządzi LoL, Overwatch, Maple Story i DFO. 

No i jak wam się podoba gust Koreańczyków? Chyba podobny do naszego, chociaż tamtejsi gracze bardziej cenią starsze tytuły, które u nas już dawno zostały zapomniane. Zauważcie również, że Koreańczycy nie przywiązują uwagi do grafiki. W ich najpopularniejszych tytułach można spotkać wiele gier, które mają 10 lub więcej lat. 

Zobacz także

21 komentarzy