W Destiny 2 dostajemy mniej XP czym więcej gramy?

Dodany przez PefriX ponad 6 lat temu
6 4982
W Destiny 2 dostajemy mniej XP czym więcej gramy?

Przyznaję, że nieco szkoda mi Bungie i ich Destiny 2. Reddit gry regularnie zalewany jest falami doniesień na temat różnych działań deweloperów lub błędów. Mam przy tym nadzieje, że poniższa sprawa nie okaże się prawdą. Traktujcie ją jedynie, jako plotkę, chociaż może w niej tkwić ziarnko prawdy.

O co chodzi? Pewien gracz sprawdził, dlaczego dostaje mniej punktów doświadczenia w Destiny 2 niż normalnie. Teorie mówiły, że istnieje maksymalna ilość XP, jaką gracz może zdobyć na swojej postaci. Tutaj jednak sprawa wygląda zupełnie inaczej. Użytkownik EnergiserX twierdzi, że jeśli gracie powoli w Destiny 2 to otrzymujecie 100% zwyczajowego XP za aktywności. Jeśli gracie „normalnie” to łapiecie się na redukcję zdobywanego doświadczenia do 50%. Natomiast, gdy postanowicie zarwać nockę i grindować jak opętani, to załapiecie się na karę obniżającą XP nawet o 95%.

Przykładem są publiczne eventy, podczas których praktycznie nigdy nie zdobędziecie pełnej skali punktów doświadczenia. Zawsze są to okolice 50% normalnej wartości. Pełen opis badań gracza oraz jego dowodów znajdziecie tutaj.

Czy jest to takie istotne? Jeden rabin powie tak, a inny powie nie. Maksymalny poziom postaci w Destiny 2 ustawiono na 20 i osiągnięcie go nie jest jakimś wyzwaniem – w zasadzie wystarczy przejść kampanię. Szczegół w tym, że po dojściu do „lvl capa”, możemy dalej zbierać XP i odblokowywać Bright Engrams (skrzynki z łupami). Z nich zgarniamy przedmioty kosmetyczne oraz niskopoziomowy ekwipunek.

Gracze zwracają jednak uwagę, że można je kupić również za prawdziwe pieniądze. Wtedy teoria o zaniżanych punktach XP miała by sens. Deweloperzy skutecznie spowalniają tempo zdobywania „za darmo” Bright Engrams, aby zachęcić do ich kupowania za gotówkę. Zakładając oczywiście, że całość jest prawdą.


6 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube