W Fallout 76 dostępne jest już pełne skalowanie i kilka innych nowości

76 dailyops vault94 resilientsupermutants 1920

Wczoraj na serwerach Fallout 76 pojawiła się aktualizacja, wprowadzająca do gry całkiem sporo nowości. Wśród nich znajdziecie Jedno Pustkowie (One Wasteland), start kolejnego sezonu, czy operacje specjalne.

O Jednym Pustkowiu pewnie już słyszeliście, bo pisałem o tym kilkukrotnie. W telegraficznym skrócie to system pełnego skalowania się świata gry do gracza. Popatrzcie na The Elder Scrolls Online, popatrzcie na Fallout 76 i postawcie między grami znak równości (jest kilka różnic, ale to szczegóły).

Cóż poza tym? Start nowego sezonu z nowymi misjami, nowym motywem przewodnim i nowymi nagrodami. Dołączcie do Pancernego Asa i jego Potężnego Patrolu podczas ich walki z Czerwonymi Żmijami, awansujcie na zupełnie nowej planszy z punktami S.C.O.R.E. i po drodze odbierajcie łakocie.

Bethesda w końcu wprowadza legendarne profity. Nowe karty profitów wysokiego poziomu oferującym więcej mocy i różnorodności konfiguracji dla Waszych postaci, więc kombinujcie, skoro jest okazja. Na koniec pozostają Codzienne Operacje.

Za każdym razem, gdy dołączacie do codziennej operacji, wkraczacie do innej, instancjonowanej lokacji i otrzymujecie cele do zaliczenia. Są one różne i zależą od trybu codziennej operacji. Pierwszy tryb nazywać się będzie „Nadajnik” i trzeba w nim zabezpieczyć serię nadajników, które pomogą Wam namierzyć i pokonać stworzenia zagrażające Appalachom.

Jednocześnie będziecie odpierać ataki wrogów z jednej frakcji, na przykład robotów czy supermutantów, które obdarzone są zabójczymi mutacjami, gwarantującymi niepowtarzalne wyzwanie. Jeśli zdołacie zaliczyć cele i zneutralizować zagrożenia, otrzymacie nieco łupów, PD i waluty w grze.

W codziennych operacjach będziecie mogli brać udział w pojedynkę lub w drużynie do czterech graczy. Możecie też zaliczać je tak często, jak tylko chcecie, choć niektóre nagrody dostępne będą tylko raz dziennie. Aby zwiększyć różnorodność, lokacje, wrogowie i ich mutacje w codziennych operacjach będą losowane każdego dnia – dzięki temu za każdym razem wrażenia będą świeże i ekscytujące.

Istnieją trzy poziomy nagród z jeszcze lepszymi łupami. Otrzymacie je, jeśli uda Wam się zaliczyć codzienną operację w konkretnych limitach czasowych: nowicjusza, paladyna lub starszego. Możecie zaliczać je raz dziennie i im wyższy osiągniecie poziom, tym większa szansa na niepowtarzalne łupy. Oto ograniczenia czasowe dla każdego poziomu nagród:

  • Poziom nowicjusza – 16 minut lub mniej

  • Poziom paladyna – 12 minut lub mniej

  • Poziom starszego – 8 minut lub mniej

W ramach codziennych operacji otrzymujemy standardowy zestaw nagród, niemniej dodatkowo będziemy mieli szansę na zdobycie unikatowych przedmiotów, takich jak nowa wojenna glewia, czyli modyfikowana dwuręczna broń do walki wręcz, a także wyposażenie C.A.M.P., które leczy choroby!

Na koniec wspomnę o zakończeniu Wzmacniania ATLAS-u. Przez kilka ostatnich tygodni gracze Fallout 76 połączyli siły i dostarczyli mnóstwo zaopatrzenia, które pomoże wznieść nowy appalaski sztab Bractwa Stali w obserwatorium ATLAS. Udało się spełnić wszystkie wymagania – gratulacje!

Szczegóły znajdziecie tutaj.

Zobacz także

10 komentarzy