W jaki sposób gracie w MMO?

Dodany przez guru ponad rok temu
3 2509
W jaki sposób gracie w MMO?

Dźwięk w MMORPG – no może poza Tibią, która wciąż czeka na dodanie oprawy audio – to bardzo ważna sprawa, która niejednokrotnie decyduje o sukcesie lub porażce danego tytułu.

No dobra, w jaki sposób “doświadczacie” audiowizualnej strony takich gier?

Na słuchawkach?

Na głośnikach?

A może rezygnujecie z dźwięku i bawicie się całkowicie no-sound?

(w ankiecie powinniśmy także umieścić odpowiedź “słucham własnych MP3”, ale to raczej wpisuje się w odpowiedź “bez dźwięku”)

Zero zaskoczenia. Większość z was – prawie 66% – bawi się w Massively Multiplayer Online przy pomocy słuchawek. To najwygodniejszy i najbardziej funkcjonalny sposób pozwalający odciąć się od otoczenia i skupić się na tym, co widzimy/słyszymy na ekranie.

Czasami jest to także jedyny możliwy sposób. Szczególnie jeśli bierzemy udział w jakiejś end-game’owej wyprawie lub rajdzie, gdzie słuchawki z mikrofonem są niezbędnym wyposażeniem każdego członka.

22% ankietowanych gra w gry MMORPG na głośnikach. To także wygodny patent, chociaż skierowany raczej do osób mieszkających samotnie. W innym przypadku dźwięk mógłby przeszkadzać innym domownikom.

Tylko 12% naszych czytelników decyduje się na zabawę bez dźwięku. Albo są to osoby, które nie potrzebują oprawy audio, żeby się dobrze bawić, albo osoby, które słuchają MP3 zamiast muzyki z gry (patrz wyżej), albo… są to Tibijczycy, którzy nie doświadczyli jeszcze takiego przywileju.

***

Dziękujemy za wszystkie głosy i zapraszamy do nowej ankiety.


3 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube