W Korei Płd. Lost Ark Online bije WoW-a, Lineage i wszystkie inne gry MMORPG

Dodany przez guru około rok temu
8 7350
W Korei Płd. Lost Ark Online bije WoW-a, Lineage i wszystkie inne gry MMORPG

Korea Południowa to mekka naszego gatunku. To tam powstaje najwięcej gier MMORPG, to tam swoje siedziby mają największe “mmogowe” firmy, tam również znajdziemy najbardziej zagorzałych/hardkorowych gamerów no-liferów na świecie.

Koreańczycy mają w czym wybierać, ale oni akurat zdecydowali się na Lost Ark Online, który jest najpopularniejszą grą PC MMORPG na tamtejszym rynku.

Dzieło Smilegate zajmuje co prawda trzecie miejsce w rankingu “gier online”, ale jeśli chodzi o tytuły Massively Multiplayer Online  to absolutny lider.

Lost Ark Online zostawia w tyle swoich – wydawać by się mogło – bardziej uznanych konkurentów: MapleStory (9. Miejsce) Aion (10. Miejsce), Dungeon Fighter Online (12. Miejsce), World of Warcraft (13. Miejsce), Lineage (14 miejsce), Black Desert (16. Miejsce), Lineage 2 (21. Miejsce) czy Blade & Soul (24. Miejsce).

(kliknijcie  aby powiększyć- polskie tłumaczenia gier to arcydzieła cheeky)

I nie ma tutaj mowy o żadnym przypadku czy tymczasowym wzrośnie popularności. Dominacja Lost Ark Online trwa od bardzo, ale to bardzo dawna.

Od grudnia 2019 roku.Lost Ark nie wypadł poza TOP15 najpopularniejszych gier, co może oznaczać tylko jedno - mamy do czynienia z bardzo grywalnym i bardzo żywotnym tytułem,  do którego ludzie wracają z przyjemnością (i to każdego dnia).

Jeszcze jeden powód, aby poczekać do października (???) na anglojęzyczną, a może nawet polskojęzyczną premierę Lost Ark Online, bo istnieje coraz więcej przesłanek, że otrzymamy rodzime tłumaczenie.


8 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube