W Lightphobe światło odgrywa ogromną rolę! Nowy, asymetryczny co-op shooter!

Dodany przez PefriX 3 miesiące temu
2 1041
W Lightphobe światło odgrywa ogromną rolę! Nowy, asymetryczny co-op shooter!

Pora na kolejną nowość! Tym razem padło na Lightphobe, będące sieciowym shooterem kooperacyjnym, ale takim asymetrycznym. W związku z tym będzie również rywalizacja, a nie tylko współpraca. W czym jednak tkwi element wyróżniający ten tytuł?

Chodzi o światło! W Lightphobe mamy dwie drużyny: żołnierzy oraz tytułowych lightphobes. Ci pierwsi muszą bronić celów na mapie, równocześnie odpierając ataki hord przeciwników. Drudzy z kolei muszą zajmować obiekty w wyznaczonym czasie, szturmując rywali.

Haczyk tkwi, że lightphobes nie można zabić, póki nie zostaną narażeni na działanie specjalnego światła. Poza tym w ciemności są praktycznie niezniszczalni, ale oświetleni nie są najbardziej wytrzymali. Żołnierze z kolei mogą korzystać ze specjalnym stref światła, aby utrudnić zadanie przeciwnikom, a także „rzucić na nich nieco światła”. Właśnie ta mechanika jest kluczowa dla rozgrywki w Lightphobe. W jednym meczu może grać jednocześnie maksymalnie 16 graczy.

Jak na nową grę przystało, Lightphobe zadebiutowało najpierw w Early Accessie na Steamie. Możecie już ten tytuł kupić za mniej niż 28 złotych. Kiedy premiera pełnej wersji? W ciągu roku, ale na ten moment nie podano konkretniejszej daty.


2 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube