W The Saga of Lucimia toksyczni gracze będą dyscyplinowani przez GM-ów

Toxic

Kolejny… być może najważniejszy powód, żeby z wypiekami na twarzy wyczekiwać premiery The Saga of Lucimia. 

Twórcy gry obiecali walkę z toksycznymi graczami, którzy byli i niestety są wielką plagą MMORPG (i w ogóle gier online). Praktycznie na każdym kroku spotykamy jakiegoś „idiotę”, który drze się przez mikrofon, albo wypisuje głupoty na czacie, obrażając inne osoby lub ich rodziny. W The Saga of Lucimia coś takiego nie będzie miało miejsca. Producenci nie pozwolą, aby ktoś taki bezkarnie biegał po świecie gry. 

Na początek odbędzie się rozmowa dyscyplinująca z Game Masterem, który grzecznie poprosi, żeby zachowanie takiego Pana lub Pani się poprawiło. Jeśli to nie pomoże, zostanie zbanowani. Najpierw na kilka dni, potem… na zawsze. 

Ostro? Możliwe, ale tylko w taki sposób – według twórców The Saga of Lucimia – można skutecznie powalczyć z takimi osobnikami. Przecież dla takich graczy nie liczy się dobra zabawa, a już na pewno nie współpraca z resztą drużyny (w The Saga of Lucimia nie będzie istnieć coś takiego jak "solo play"). 

Co ciekawe, pod "toxic player" będą brane pod uwagę różnego rodzaju zachowania w MMORPG, które teoretycznie nie są uznawane za nielegalne, ale każdy doskonale wie, że są oznaką „toksyczności”. Chodzi m.in. o KS-owanie (kill-stealing) potworków, czyli zabijanie cudzych mobków. To również może się zakończyć banem:)

Szczegóły TUTAJ

Zobacz także

3 komentarzy