W tym roku czeka nas zalew klasycznych serwerów

6358139596746479461002549597 0 movie poster.imgopt1000x70

Od kilkunastu tygodni na łamach naszego portalu regularnie pojawiają się informacje o klasycznych serwerach. Deweloperzy prześcigają się w pomysłach, tworząc powroty do przeszłości lub progresywne miejsca do grania. Moda ta dotyczy również przeglądarkowych tytułów.

Z okazji swoich dziesiątych urodzin, InnoGames postanawia umożliwić zagranie w klasyczne wersje swoich legendarnych sieciowych tytułów: Tribal Wars, Grepolis i The West. Od 3 do 31 lipca fani będą mogli spróbować pierwotnych wersji gier, wraz z ich oryginalną szatą graficzną, mechaniką i zasadami. Ci, którzy zdobędą najwięcej punktów, będą mogli otrzymać w nagrodę wirtualna walutę.

Pierwszy tytuł InnoGames, Tribal Wars, został wydany w 2003 roku. Grywalna, klasyczna wersja zaoferuje mieszankę obecnego stylu graficznego z dawnymi mechanizmami rozgrywki, takimi jak szybsze tempo gry, system odkryć oparty na 10 poziomach czy grupowe rekrutowanie szlachty.

Klasyczna wersja kolejnej przeglądarkowej gry, The West, zabierze nas do roku 2008. Użytkownicy będą mogli zobaczyć jak tytuł wyglądał we wczesnych latach istnienia, z oryginalną grafiką i mechanizmami rozgrywki.

Grepolis to druga produkcja InnoGames z gatunku gier strategicznych, która ukazała się w 2009. Celem graczy jest zbudowanie własnej metropolii z dobrze rozwiniętą strukturą wojskową a następnie wyruszenie na podbój obcych krain, wszystko to w okresie starożytnej Grecji. Klasyczna wersja zaoferuje oryginalny styl graficzny i mechanikę z wersji 1.26 z roku 2011.

Ze swojej strony dodam tylko, że bawi mnie czasowe ograniczenie takich projektów. Jedni udostępniają klasyczne serwery przez miesiąc, inni po kilka godzin dziennie. Czyżby deweloperzy nie byli pewni, czy sama nostalgia wystarczy?

Zobacz także

4 komentarzy