W Valorant pojawiła się Eskalacja, czyli tryb ze specjalnymi zasadami

Dodany przez PefriX ponad 2 lata temu
3 1604
W Valorant pojawiła się Eskalacja, czyli tryb ze specjalnymi zasadami

Riot Games wprowadziło do Valorant nowy tryb działający na nieco innych zasadach niż standardowa rozgrywka.

„Eliminujcie i zostawcie w tyle rywali, cyklicznie zmieniając broń i umiejętności. Grajcie jako drużyna, przechodząc 12 kolejnych poziomów Eskalacji. Zwycięży zespół, który jako pierwszy osiągnie 12. poziom lub wyjdzie na prowadzenie w ciągu 10 minut.”

Eskalacja to tryb drużynowy, niemniej każdy gracz będzie musiał zapracować na przejście poszczególnych etapów. Musicie nie tylko wspierać drużynę w zdobywaniu punktów potrzebnych do ukończenia poziomów, ale i samodzielnie zaliczyć przynajmniej 1 zabójstwo dokonane przy pomocy każdej broni/umiejętności, aby osiągnąć kolejny etap – nawet jeśli Wasza drużyna jest już na wyższym poziomie Eskalacji.

Eskalacja to tryb dedykowany dwóm, pięcioosobowym drużynom. Jest 12 poziomów Eskalacji (inna broń lub umiejętność na każdym poziomie) – wygrywa ta drużyna, która osiągnie go jako pierwsza lub będzie miała najwyższy wynik po 10 minutach. Drużyna jako całość musi zdobyć 7 punktów na danym poziomie, aby przejść do kolejnego. Jak zdobywać punkty?

  • Za zabójstwo na bieżącym poziomie przyznawany jest 1 punkt.
  • Za zabójstwo na poprzednim poziomie przyznawane jest 0,5 punktu.

Każdy gracz musi ukończyć własny poziom danej broni, czyli dokonać przynajmniej 1 zabójstwa daną bronią, aby odblokować broń kolejnego poziomu. Drużyna może przechodzić kolejne poziomy, nawet jeśli któryś z jej graczy gra na jednym z poprzednich poziomów broni.

Gry trwają od 7 do 9 minut. Nie ma konkretnych umiejętności agentów, które zależałyby od wybranej postaci: dostępne są wyłącznie standardowe umiejętności, z których w trakcie meczu będą mogli skorzystać wszyscy gracze. Obowiązują do tego szybkie odrodzenia (niewrażliwość przez pierwsze 5 sekund). Za każdy ukończony mecz otrzymacie 800 PD oraz dodatkowe 200 PD, jeśli znajdziecie się w zwycięskiej drużynie.

Więcej szczegółów o Eskalacji znajdziecie tutaj. Korzystajcie z tego trybu, póki jest dostępny. Ma on bowiem na razie charakter tymczasowy.


3 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube