W Waven, nowe dzieło twórców Dofusa i Wakfu, zagramy latem!

Dodany przez PefriX około rok temu
14 2535
W Waven, nowe dzieło twórców Dofusa i Wakfu, zagramy latem!

Niektórzy zarzucają mi, że jestem fanboyem Dofusa i to jedyne MMORPG, które lubię/gram/chwalę. To nieprawda, ale kogo to obchodzi? No właśnie! O wiele istotniejsze jest, że twórcy tejże produkcji oraz Wakfu, wydadzą jeszcze tego lata nowy tytuł – długo wyczekiwane Waven!

W Waven można było pograć nie tak dawno temu w ramach otwartej alfy i przekonać się samemu, cóż to jest. Jeśli nie mieliście okazji, to w skrócie opisze to tak: sieciowy, F2P turowo-taktyczny deckbuilder RPG. Wyobraźcie sobie takie skondensowane Dofus/Wakfu bez otwartego świata rodem z MMO, a zamiast tego z sieciowymi aspektami/multiplayerem oraz z bardziej dynamiczną walką. Jak na turówkę oczywiście.

Oczywiście innych graczy spotkamy i możemy wdawać się z nimi w interakcje (np. PvP), ale rozgrywka solo jest jak najbardziej możliwa, bo kooperacja to rzecz opcjonalna. No i zagramy również na telefonach! Elementem wyróżniającym jest własna wyspa, którą nasza postać broni „bez naszego udziału” przed zakusami innych graczy – coś jak w The Mighty Quest for Epic Loot.

Waven dostępne będzie za darmo i ruszy jeszcze tego lata w ramach Early Accessu. Pełna premiera gry nastąpi jeszcze w tym roku. Zagracie np. poprzez Steama, ale również na Macu lub urządzeniach mobilnych. Tak, cross-play będzie.

Czy polecam? Podczas otwartej alfy tytuł przypadł mi do gustu, ale jestem fanem taktycznych gier turowych oraz deckbuilderów, więc to nic dziwnego. W moim odczuciu Waven może być po prostu wartą czasu grą sieciową, zwłaszcza na mobilkach, ale żaden z niego next-gen. Jest przy tym szansa, że Ankama zadba, aby o tym tytule usłyszała nie tylko francuska społeczność. A jeśli jeszcze zatroszczą się o całą resztę świata, to już w ogóle będzie sukces.


14 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube