Wayfinder będzie za darmo, ale nie w tym roku

Dodany przez PefriX 7 miesięcy temu
5 1748
Wayfinder będzie za darmo, ale nie w tym roku

Wayfinder powoli wygrzebuje się z kiepskiej premiery i wydaje aktualizacje z nowościami. Zapowiedziano raidy oraz wierzchowce, a także zająknięto się na temat przejścia na Free-to-Play. To żadna niespodzianka, ponieważ od początku zapowiadano, że gra będzie darmowa. Aktualnie jest w płatnym Early Accessie, z którego w końcu projekt się wyturla. A kiedy? Na pewno nie w tym roku.

Ekipa od Wayfinder wskazała, że gra opuści Early Access na Steamie w 2024 roku. Airship Syndicate wykorzysta ten czas, aby dopracować produkt. W drodze przykładowo jest aktualizacja Phase 2, która zajmie się naszym ekwipunkiem. Dzięki niej mając nawet pełny plecak będziemy mogli zdobyć kilka przedmiotów, które normalnie by przepadły. To samo tyczyć się ma również do craftingu związanego z housingiem.

Generalnie sami twórcy przyznają, że Early Access ma za zadanie ulepszyć grę oraz przygotować ją do pełnej premiery. Na tym etapie zespół nie skupia się na przyciąganiu nowych graczy do Wayfinder. Są bowiem przekonani, że darmowy, a przy tym dopracowany produkt, sam się obroni. Nie oznacza to brak reklam i kampanii marketingowych – ma jedynie zwrócić uwagę, że priorytetem jest ulepszenie gry.

Dlatego nie wiem jak Wy, ale ja sobie poczekam na premierę Wayfinder. Płacenie za bycie beta-testerem nie jest dla mnie.


5 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube