Wayfinder rezygnuje z bycia MMO i mikrotransakcji

Dodany przez PefriX około miesiąc temu
24 3652
Wayfinder rezygnuje z bycia MMO i mikrotransakcji

A konkretniej rezygnuje z bycia grą sieciową.

Airship Syndicate poinformowało, że zamierza przemodelować Wayfinder i to gruntownie. Dlatego w czerwcowej aktualizacji usunięte zostaną aspekty „live service”, a także wymóg bycia online. Twórcy usuną także wszystkie mikrotransakcje, ale w zamian przejdą na model biznesowy Buy-to-Play/Premium (oryginalnie miał być Free-to-Play). Kupicie Wayfinder raz i otrzymacie całą przyszłą zawartość za darmo (brak płatnych dodatków/DLC).

Transformacja nastąpi 11 czerwca w ramach aktualizacji The Echoes. Wtedy Wayfinder zmieni się i jego zmodyfikowana wersja dostępna będzie na Steamie do zakupu. Wersja na konsole pojawi się jeszcze w tym roku. Początkowo gra pozostanie w Early Accessie kosztującym niecałe 25 dolarów, a po pełnej premierze cena wzrośnie.

Rezygnacja z bycia MMO/grą sieciową oznacza możliwość grania offline solo lub w max trzyosobowej kooperacji. Przyszłe zapisy gry trzymane będą lokalnie, ale wszystkie dotychczasowe postępy zostaną zresetowane. Za to Wayfinder będzie hulać o wiele przyjemniej na Steam Decku. Wszystkie przedmioty z Item Shopu będą do zdobycia jedynie poprzez granie.

Wayfinder otrzyma kilka nowych systemów, które zmienią rozgrywkę. Pojawią się talenty do herosów. Skoro o nich mowa, to wraz z debiutem nowej wersji gry, pojawi się również grywalna postać Grendel, a także nowe, otwarte strefy.

31 maja wszyscy obecni posiadacze paczek fundatorskich do Wayfinder otrzymają wcześniejszy dostęp do zmienionej gry. Na PlayStation aktualizacja trafi latem, więc do tego czasu gracze mogą korzystać ze starej wersji. Jesienią Wayfinder ma opuścić Early Access. 

Trzy grosze ode mnie. Nie wiem czemu, ale wszystkie powyższe informacje brzmią dla mnie, jak śmierć tego tytułu, a powyższe zmiany to próba wyciśnięcia z niego ostatnich soków. Przynajmniej nie trzeba będzie zamykać serwerów!


24 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube