Wayfinder wstrzymuje sezony i szuka wydawcy, ale nie przechodzi na F2P

Dodany przez PefriX 7 miesięcy temu
7 1846
Wayfinder wstrzymuje sezony i szuka wydawcy, ale nie przechodzi na F2P

Massively Overpowered przeprowadziło wywiad z Airship Syndicate, twórcami Wayfinder. Całą rozmowę znajdziecie tutaj, ja pozwolę sobie na jej sparafrazowanie.

W największym skrócie — gra nie zwija manatków i dalej będzie rozwijana. Niestety, ze względu na pożegnanie się z Digital Extremes, zespół zmuszony jest do szukania nowego wydawcy. Ekipa nie uważa, że znalezienie go będzie problemem, bo gra jest już w Early Accessie i ma swoją publikę. Niestety, zaistniała sytuacja zmusiła ich do zmiany planów oraz wstrzymania modelu sezonowych aktualizacji.

Co ciekawe, nie wynika to tylko z powodów finansowych. Airship Syndicate ma wystarczająco środków, aby wspierać grę przez jakiś czas. Niemniej zespół chciałby zmienić podejście do rozwoju Wayfinder i przygotować coś ciekawszego/regularniejszego graczom. Deweloperzy chcą zweryfikować swój kalendarz, ale nie planują wypuszczać gry w modelu Free-to-Play w trybie natychmiastowym.

Przejście na F2P ich Wayfinder nadal jest w planach i to nie uległo zmianie. Niemniej pożegnanie się z Digital Extremes nie przyśpieszy tego procesu. Zespół chce pracować z graczami nad ulepszeniem gry. Dlatego zdecydowano się na wstrzymanie sezonów oraz wydawanie szybszych aktualizacji. Roadmapa projektu również zostanie zaktualizowana.

Pozostaje więc trzymać kciuki, aby Wayfinder nie skończył jak Gigantic.


7 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube