Wayfinder wstrzymuje sprzedaż i obiecuje wielkie zmiany

Dodany przez PefriX 3 miesiące temu
12 3032
Wayfinder wstrzymuje sprzedaż i obiecuje wielkie zmiany

Jak pewnie wiecie, Wayfinder stracił wydawcę. Grą opiekowało się Digital Extremes, które postanowiło skupić się na własnych grach. Dlatego Airship Syndicate zostawiono na lodzie i firma dopiero teraz dopina papierkową robotę. W związku z przekazaniem praw wydawniczych do twórców Wayfinder chwilowo znika ze sprzedaży, a dokładniej ta zostaje zablokowana.

Powód? Transfer wydawniczy z Digital Extremes do Airship Syndicate. W tym czasie ta sieciowa produkcja PvE będzie normalnie dostępna do grania, tylko zwyczajnie jej nie kupicie. Co wbrew pozorom nie jest dobrą wiadomością, patrząc na nikłą liczbę graczy na Steamie. Nie pocieszają również ostatnie zwolnienia w firmie, ale może podchodzę do wszystkiego zbyt negatywnie.

Samo studio jest przekonane, że Wayfinder jeszcze się podniesie i będzie z tego dobra gra. Obiecali duży rework, który ma przyciągnąć społeczność do zabawy. W tym wszystkim nie wiadomo, jednak kiedy te zmiany trafią na serwery oraz kiedy gra wróci do sprzedaży. Warto wspomnieć, że strona gry nie będzie w trakcie „wstrzymania sprzedaży” aktualizowana, a zakładka projektu zniknęła również z Epic Games Store. Jedynym sposobem komunikacji pozostaje więc Discord Wayfinder.

Część osób zwraca uwagę, że przez takie działania gra może zwyczajnie zniknąć i już nigdy nie wrócić, a gracze nawet nie zwrócą uwagi. Zespół zapewnia jednak, że Wayfinder opuści Early Access jeszcze tego lata, więc nie trzeba się martwić. Więcej informacji poznamy w przeciągu od 4 do 6 tygodni. Dobrze chociaż tyle, że kto już posiada grę, nadal może w nią grać. A tak to czekamy co twórcy Wayfinder wymyślą!


12 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube