Wbudowane boty to najbardziej destrukcyjny element dla gier MMO...

Dodany przez guru ponad rok temu
16 3255
Wbudowane boty to najbardziej destrukcyjny element dla gier MMO...

Rynek się zmienia, ludzie się zmieniają, więc i gry MMO muszą się zmieniać.

Przez ostatnie kilka lat byliśmy świadkami nowych trendów, które w mniejszy lub większy sposób wkroczyły do naszego ulubionego gatunku. Niestety z częścią z nich wiązały się duuuże kontrowersje.

No właśnie, który z tych elementów uważacie za najbardziej destrukcyjny dla Massively Multiplayer Online?

Prawie połowa ankietowanych (47%) wskazuje, że największym zagrożeniem są wbudowane boty. Czyli wszelkiego rodzaju funkcje Auto-Play, Auto-Combat, Auto-Hunt, które pozwalają np. Zabijać potworki bez udziału gracza.

To, co kiedyś było nazywane “czitowaniem”, teraz – coraz częściej – jest wdrażane jako “normalny” system gry. Patrz: Lineage 2 Essence czy Aion.

Kolejne miejsce na liście zagrożeń (34%) zajmuje NFT, czyli wszelkiego rodzaju tokeny i technologie oparte na kryptowalutach. Niby na papierze wszystko wygląda cacy – model Play To Earn pozwala zarabiać pieniądze na “graniu w grę” – ale jeśli zagłębimy się w szczegóły, to zobaczymy, że możliwość zarobku jest tutaj nieproporcjonalna do czasu gry. Nie mówiąc o tym, że w niektórych tytułach najpierw trzeba zainwestować, żeby w ogóle myśleć o zarobku.

Przepustki Bojowe aka Battle Passy to zagrożenie dla 15% naszych czytelników. Następny sposób (producentów) na wyciąganie od nas kasiory. Oczywiście, jeśli Battle Pass zawiera w sobie kosmetyki, to nie ma problemu, ale jeśli jest tam coś więcej, coś z P2W, to powinniśmy to piętnować.

Najmniej osób (tylko 4%) krytykuje Speed Servery – czyli specjalny światy pozwalające w ekspresowym tempie zdobyć wysoki level i złoo, oszczędzając tygodnie lub miesiące grindowania.

***

Dziękujemy za wszystkie głosy i zapraszamy do nowej ankiety.


16 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube