Wiedźmin MMORPG czy Cyberpunk MMORPG?

Dodany przez guru 7 miesięcy temu
15 3058
Wiedźmin MMORPG czy Cyberpunk MMORPG?

Nasza ostatnia ankieta 2023 roku dotyczyła czegoś fikcyjnego. Czegoś, co na 99% się nie wydarzy, ale nikt przecież nie zabroni nam marzyć.

Wyobraźcie sobie, że CD Projekt Red ogłasza grę MMORPG, ale to nam – społeczności – daje wybór, czy ma to być Wiedźmin MMORPG czy jednak Cyberpunk 2077 MMORPG?

Dwie czołowe produkcje CDRP, dwie ze znakomitym uniwersum, który doskonale odnalazłby się w masowej wieloosobowej rozgrywce. Kogo byście wybrali?

Jednak Wiedźmin, na którego zagłosowało 65% ankietowanych.

Bo Wiedźmin to Wiedźmin. Większość MMORPG-ów na rynku posiada w sobie światy fantasy, więc uniwersum stworzone przez Sapkowskiego idealnie wpasowałoby się w ten kanon. Nawet klas/ras postaci nie trzeba by było wymyślać: Wiedźmini, Czarodziejki/Czarodzieje, Driady-Łucznicy, Krasnoludy-topornicy, Medycy (jak Shani), zwykli Ludzie-Rycerze itd.

Z drugiej strony mamy jednak Cyberpunka 2077, na którego zagłosowało 35% ankietowanych, który również sprawdziłby się jako MMO.

Do Night City wrzucamy tysiące graczy, dzielimy ich na Nomad, Punk albo Korp, plus mniejsze frakcje, a potem zostawiamy samym sobie. Niech robią zadania, niech walczą, niech egzystują.

***

Dziękujemy za wszystkie głosy i zapraszamy do nowej ankiety.


15 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube