Wielki Amazon będzie wydawcą Lost Ark Online w Europie i USA!

Dodany przez guru prawie 4 lata temu
21 11178
Wielki Amazon będzie wydawcą Lost Ark Online w Europie i USA!

Nie jest to żadne Gameforge, Gamigo, Nexon, Perfect World Entertainment, Daybreak Games czy Standing Stone Games.

Panie i Panowie, wydawcą Lost Ark Online na Zachodzie będzie… Amazon Games. Czyli twórcy New World oraz Crucible.

Smilegate (producenci Lost Ark) i Amazon podpisali właśnie umowę o współpracy!

Zaskakująca decyzja. Na giełdzie firm, które miałyby odpowiadać za Lost Arka było kilka dużych nazw, ale nikt chyba nie obstawiał Amazonu.

Fragment najnowszego komunikatu studia (TUTAJ):

Amazon Games today announced it has reached an exclusive publishing agreement for North America and Europe with Korean developer Smilegate RPG. They will collaborate to publish a game releasing next year, with specific details to be revealed at a later date.

Smilegate RPG and Amazon Games will combine our respective expertise to introduce one of our AAA games to Western players

Amazon Games is uniquely positioned as a publisher to reach entirely new audiences through its deep commitment to customers and substantial games publishing resources and channels, including Twitch, Prime Gaming, AWS, and more

Nigdzie nie padła jeszcze nazwa “Lost Ark Online” (szczegóły mamy poznać wkrótce), ale nikt chyba nie ma wątpliwości, że chodzi właśnie o tego MMORPG.

UPDATE: jest potwierdzenie - południowokoreańskie media (np. TU) od rana trąbią, że chodzi właśnie o Lost Ark!

To chyba niezła decyzja. Amazon ma kasę, ma możliwości, ma niesamowity potencjał reklamowy, ma także Twitcha. Dzięki temu anglojęzyczna wersja Lost Ark Online już na samym początku może liczyć na ogromne wsparcie, a co za tym idzie, osiągnąć wielki sukces.

Premiera w następnym roku. Tak głosi komunikat, co zresztą zgadzałoby się z polityką Smilegate (Lost Ark Global mieliśmy otrzymać po premierze w Japonii– a wersja JP rusza we wrześniu, więc...).


Tak na marginiesie: z Amazon Games robi się poważny “zawodnik” na rynku MMORPG. New World, nowe Lord of the Rings MMO, a teraz jeszcze Lost Ark Online.


21 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube