Wielki błąd w Tibii, który powoduje szkody dla całej gry!

Bugfix

Co jak co, ale CipSoftowi na pewno nie jest teraz do śmiechu. Ich czołowa gierka MMORPG, którą tak lubimy i szanujemy, mierzy się z niebezpiecznym bugiem, Niektórzy nazywają go nawet największym błędem w historii gry i mają do tego pełne prawo. 

Sprawa wygląda bardzo poważnie. 

W skrócie: podczas Summer Update do Tibii dodano bossa - Grand Master Oberon, którego można zabić raz na dzień wysokopoziomową postacią. Wypadają z niego rzadkie i bardzo drogocenne przedmioty, które – w przeliczeniu na złotówki – są warte nawet kilkaset złotych. Na przykład: 

Tutaj dochodzimy do sedna problemu. 

Wystarczy, że wybierzemy się na bossa w minimum dwie osoby i poczekamy, aż Oberon będzie miał czerwone życie (końcowa faza walki). Wtedy druga osoba wychodzi z pokoju i udaje się np. do Świątyni (protection zone), gdzie czekają na nią inne postacie (np. sub chary/noob chary), które leczą („manasują”) tego bohatera, co według mechaniki Tibii jest interpretowane jako pomoc przy zabijaniu bosa. 

W tym czasie pierwsza osoba zabija bossa, a wszyscy pomocnicy (te „leczące” drugą postać, która wróciła od bossa) otrzymują indywidualnego dropa za jego zabicie. Może to być nawet 8 lvl, który ledwo co wyszedł z Rookgardu. Przy odrobinie szczęścia stanie się posiadaczem mega cennej itemki. 

Dowód: 

Ale wiecie, co jest w tym najgorsze? Że błąd został zgłoszony do CipSoftu 20 dni temu, a mimo tego nadal nie został naprawiony. Cała afera wybuchła jednak wczoraj wieczorem, kiedy bug wyszedł na światło dzienne i dowiedziała się o nim cała tibijska społeczność. 

CipSoft stoi teraz przed trudnym zadaniem. Musi jak najszybciej załatać buga, ukarać (???) exploiterów, a przy okazji naprawić ekonomię gry, która na pewno ucierpiała na tym zdarzeniu. Może dostaniemy jakiś kilkudniowy rollback? 


Za informację dziękujemy użytkownikom „FOR3V3R1993”, „Jerycho” oraz „Adasko”. 

Zobacz także

13 komentarzy

Wyszukiwarka

Najnowsze video

Forum dyskusyjne

Dodaj nas

Ankieta

Na jakim modelu powinna działać nasza wersja Lost Ark Online?

Wyniki

Obrazek dnia

Eso

Kalendarz