Wielki błąd w Tibii, który powoduje szkody dla całej gry!

Bugfix

Co jak co, ale CipSoftowi na pewno nie jest teraz do śmiechu. Ich czołowa gierka MMORPG, którą tak lubimy i szanujemy, mierzy się z niebezpiecznym bugiem, Niektórzy nazywają go nawet największym błędem w historii gry i mają do tego pełne prawo. 

Sprawa wygląda bardzo poważnie. 

W skrócie: podczas Summer Update do Tibii dodano bossa - Grand Master Oberon, którego można zabić raz na dzień wysokopoziomową postacią. Wypadają z niego rzadkie i bardzo drogocenne przedmioty, które – w przeliczeniu na złotówki – są warte nawet kilkaset złotych. Na przykład: 

Tutaj dochodzimy do sedna problemu. 

Wystarczy, że wybierzemy się na bossa w minimum dwie osoby i poczekamy, aż Oberon będzie miał czerwone życie (końcowa faza walki). Wtedy druga osoba wychodzi z pokoju i udaje się np. do Świątyni (protection zone), gdzie czekają na nią inne postacie (np. sub chary/noob chary), które leczą („manasują”) tego bohatera, co według mechaniki Tibii jest interpretowane jako pomoc przy zabijaniu bosa. 

W tym czasie pierwsza osoba zabija bossa, a wszyscy pomocnicy (te „leczące” drugą postać, która wróciła od bossa) otrzymują indywidualnego dropa za jego zabicie. Może to być nawet 8 lvl, który ledwo co wyszedł z Rookgardu. Przy odrobinie szczęścia stanie się posiadaczem mega cennej itemki. 

Dowód: 

Ale wiecie, co jest w tym najgorsze? Że błąd został zgłoszony do CipSoftu 20 dni temu, a mimo tego nadal nie został naprawiony. Cała afera wybuchła jednak wczoraj wieczorem, kiedy bug wyszedł na światło dzienne i dowiedziała się o nim cała tibijska społeczność. 

CipSoft stoi teraz przed trudnym zadaniem. Musi jak najszybciej załatać buga, ukarać (???) exploiterów, a przy okazji naprawić ekonomię gry, która na pewno ucierpiała na tym zdarzeniu. Może dostaniemy jakiś kilkudniowy rollback? 


Za informację dziękujemy użytkownikom „FOR3V3R1993”, „Jerycho” oraz „Adasko”. 

Zobacz także

12 komentarzy