Wielki Marvel MMORPG skasowany. Gra miała budżet 200 mln dolarów

Dodany przez guru prawie 2 lata temu
5 5274
Wielki Marvel MMORPG skasowany. Gra miała budżet 200 mln dolarów

25 maja 2022. Smutny dzień dla całego gatunku MMORPG.

Firma ENAD Global 7 (właściciele Daybreak Game Company) poinformowała właśnie – w specjalnej notce prasowej – że nadchodzący Marvel MMORPG nie dojdzie do skutku. Projekt został skasowany z powodu “ponownej oceny ryzyka rozwoju, wielkości inwestycji oraz zmiany priorytetów”.

Szkoda… cholerna szkoda, bo ENAD 7 miało wpompować w Marvel MMORPG aż 500 milionów koron szwedzkich – czyli 217 milionów złotych.

Nie chcę dodatkowo psuć nastroju, ale z takim budżetem był to jeden z trzech najdroższych projektów MMORPG w historii (obok SWTOR i ESO).

Przerywamy prace nad projektem Marvela w Daybreak Games. Na podstawie ponownej oceny profilu ryzyka rozwoju, wielkości inwestycji oraz długoterminowej strategii portfela produktów dla grupy, zarząd podjął decyzję o zmianie priorytetów rozwoju i relokacji zasobów w ramach grupy, aby skoncentrować się na alternatywnych, długoterminowych projektach. Firma planowała zainwestować ponad 500 milionów koron szwedzkich w projekt Marvel w ciągu najbliższych trzech lat

Szczęście w nieszczęściu, że fundusze przeznaczone na Marvel MMORPG zostaną teraz przesunięte na inne projekty – w tym duże (obiecane) upgrade'y do Lord of the Rings Online oraz DC Universe Online.

Firma będzie teraz dywersyfikować tę inwestycję w ramach wielu mniejszych projektów w ramach grupy, w tym wcześniej ogłoszonych dużych aktualizacji do The Lord of the Rings Online i DC Universe Online, plus nowych możliwości na gry z własnym oryginalnym IP

Niestety nie doczekaliśmy się żadnych materiałów z gry. Ale może to i lepiej…


5 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube