Wielki sekret Tibii odkryty. Po siedmiu latach gracze weszli do niedostępnej lokacji

Dodany przez guru około 3 lata temu
8 54294
Wielki sekret Tibii odkryty. Po siedmiu latach gracze weszli do niedostępnej lokacji

News nadesłany przez użytkownika "Bosst". Dziękujemy!


Jak podaje strona Tibiasecrets.com, gracz o nicku “Brighid Grand Explorateur”, po wieloletnich poszukiwaniach znalazł sposób, by otworzyć dostęp do jednego z najbardziej tajemniczych obszarów Tibii - Dark Grounds.

Wiadomość ta zelektryzowała środowisko graczy, gdyż obszar ten umożliwia swobodny i bezpieczny dostęp do Sight of Surrender. Jest to jeden z najpotężniejszych potworów, jakie można spotkać w Tibii, który w innych miejscach jest zazwyczaj otoczony dziesiątkami pomniejszych bestii.

https://tibiasecrets.com/secret-of-the-dark-grounds-discovered/

No dobra, ale jak do tego dokładnie doszło?

Zacznijmy od tego, że wspomniany “Brighid Grand Explorateur” to nie jest jakiś random, ale prawdziwy weteran Tibii (grający od 2004 roku), który specjalizuje się właśnie w rozwiązywaniu sekretów i tajemnic gry.

Po zapoznaniu się z tematem i lekturze wszystkiego, co było wiadomo o Dark Grounds, “Brighid Grand Explorateur” wziął się do roboty.

Już wcześniej plotkowano, że z sekretem Dark Grounds jest związane pewne zadanie będące częścią Roshamuul Questa ("Soothing Bad Dreams"). No i rzeczywiście – tylko, że nie wystarczy je wykonać jeden raz, ale… dwadzieścia razy.

(via Tibiopedia.pl)

W tej misji musimy nauczyć się kołysanki.

Dream Sand

Otrzymaliśmy od motylka Delicate Pan. Z otrzymanym przedmiotem kierujemy się na północ wyspy i szukamy rzeki. Mniej więcej w tych okolicach:

Używając Delitace Pan na rzece mamy możliwość otrzymania Dream Sand, których musimy zdobyć co najmniej 5.

Informacja: może zdarzyć się tak, że po kilku użyciach Delicate Pan zniknie, wówczas należy ponownie porozmawiać z Dream Butterfly by otrzymać ponownie przedmiot (wystarczy zapytać o pan).

The Lullaby

W tej części misji uczymy się kołysanki od Sneeze Blossoms.

Samych kwiatów na wyspie jest wiele, ale są tylko trzy specjalne, od których nauczymy się kołysanki.

Istotna jest kolejność. Najpierw udajemy się do kwiatka z numrem 1 (kwiat znajduje się na poziomie +1!), przy czym to on nam wskaże, do którego mamy następnie udać się.

Podczas uczenia się kołysanki otrzymamy jeden z przedmiotów: Strange Good Night Songs lub Eerie Song Book. Zatrzymujemy go przy sobie - potrzebny on będzie w kolejnej części misji.

Soothe Bad Dreams

Z założoną Strange Good Night Songs lub Eerie Song Boo w miejsce tarczy udajemy się do Dream Junkyard.

Znajdują się tam Bad Dreams, które musimy uśpić za pomocą zdobytego wcześniej Dream Sand. Czynność tę musimy powtórzyć około 5 razy (powtarzać ją można mniej więcej co 3 minut).

Po tych czynnościach udajemy się do Dream_Butterfly zdać mu raport o wykonanej misji.

Zaleca się także zrobienie innego zadania i zdobycie Dream Warden (specjalnego outfita). Po tym wszystkim – na północ od depo w Roshamuul – pojawi się specjalna drabina odblokowująca dostęp do Dark Grounds.

Nie otrzymamy jednak permanentnego dostępu do tej legendarnej lokacji. W zależności od wykonanych zadań będzie to 15-25 dni.

Z boku cały ten sekret nie wyglądał na nic trudnego, ale to tylko pozory. Jeśli przez 7 lat żaden z tysięcy Tibijczyków nie wpadł na trop Dark Grounds, tylko znaczy, że CipSoft wykonał dobrą robotę.

Czekamy na kolejne odkrycia.


8 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube