Właściciele LoL-a kupują Batmana i Jokera

Dodany przez PefriX ponad 6 lat temu
5 6248
Właściciele LoL-a kupują Batmana i Jokera

Jakie studio stworzyło League of Legends? Riot Games. Kto wykupił Riot Games? Chiński gigant Tencent, który na tym nie poprzestaje i sięga po kolejne kąski.

Deweloperzy z Frontier Developments są odpowiedzialni za Elite Dangerous, ale nie mają wyłącznych praw do swojego dzieła. Największy wydawca na świecie, Tencent, kupił 9% udziałów w studiu za około 23 miliony dolarów. Ekipa z FD zadeklarowała, że tak zdobyta gotówka przeznaczona zostanie na rozwój firmy, zwłaszcza w segmencie ilości pracowników oraz portfolio (czyżby nowe gry na horyzoncie?).

Ja z kolei zastanawiam się, kiedy Tencent sięgnie po więcej, bowiem w przypadku Riot Games było podobnie. Najpierw Chińczycy skusili się na mały kawałek tortu, a potem znikło całe ciasto. Azjatycki gigant ma już swoje udziały w Supercell, Miniclip, Epic Games, Netmarble, czy Paradox Interactive. Nabył nawet Mrocznego Rycerza i jego odwiecznego nemezis.

Tak, moi drodzy, już jakiś czas temu Tencent dogadało się z DC Comics i nabyło prawo do wykorzystania Batmana oraz Jokera w swojej mobilnej grze MOBA. Mowa tutaj o Honor of Kings, które u nas znane jest pod nazwą Arena of Valor. Skąd ta zmiana nazwy i wprowadzenie takich postaci? Jak się okazuje, Honor of Kings jest niesamowicie popularne w Chinach, ale zawiera dużo regionalnych elementów. Chcąc dopasować się do gustu innego odbiorcy, deweloperzy z Tencent zmodyfikowali mobilną produkcję, dostosowując ją do amerykańskich standardów.

Cóż, 55 milionów graczy dziennie w mobilnej grze to naprawdę bardzo dobry wynik, więc jak widać, było warto. Jako ciekawostkę dodam, że tytuł miał spore problemy z chińskim rządem, a to za sprawą „zatruwania oraz uzależniania nastolatków od siebie”. W efekcie twórcy musieli wprowadzić szereg ograniczeń, utrudniających życie no-lifom.

Co dalej Tencent, władza nad growym światem?


5 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube