WoW Classic bez banków gildyjnych na start, ale za to Chromie jest transkobietą-smokiem

Thumb 1920 1051074

Pora na garść informacji na temat World of Warcraft. Osoby zainteresowane Burning Crusade Classic muszą wiedzieć, że na start dodatku do WoW Classic, banki gildyjne nie będą dostępne. Pojawią się z czasem w odpowiedniej aktualizacji. Potwierdzono jednak, że będzie to miało miejsce wcześniej, niż w oryginale.

Zobaczymy również „healing numbers”. Nie trzeba będzie posiłkować się add-onami, aby ta statystyka była widoczna podczas grania. Wiadomości (maile) wysyłane do postaci na tym samym koncie, co nasze, będą dostarczane natychmiastowo. Zwiększono również „nameplate distance”!

Co się zaś tyczy Chromie to teraz Blizzard rzuca nowe światło na tę istotną postać w World of Warcraft. W krótkiej publikacji o nazwie „Visage day” (znajduje się w Folk and Fairy Tales of Azeroth), za którą odpowiada Steve Danuser (narrative lead), poznajemy historię smoka/gnomki.

The blue dragon nodded. "I believe I understand why you chose to take the form of a gnome. But if I may ask, why did you choose to become female as well?"

Chrome smiled. "It suits me," she said, and shared with Kalec a long, happy hug.

And with that, a glorious day unfolded into a glorious evening.

Chromie pierwotnie nazywała się Chronormu i była smokiem płci męskiej. Uznał jednak, że bardziej odpowiadającą mu „śmiertelną” formą będzie gnomka. Smok równocześnie zdecydował, że lepiej czuje się, jako płeć piękna, dlatego prosi, aby zwracać się do „niego”, jako do „niej”. Potwierdzono zatem plotki społeczności, że Chromie jest trans-kobietą/smoczycą.

Warto tutaj zaznaczyć, że Chromie jest trans-kobietą, a nie genderqueer. Autor sam potwierdził, że postać używa kobiecego zaimka osobowego zarówno, jako gnomka, jak i smoczyca. Oryginalnie zakładano bowiem, że Chromie jest kobietą w śmiertelnej formie, a formy męskiej używa, jako smok, Chronormu.

Teraz jednak wiemy, że Chromie w obu przypadkach czuje się kobietą. Blizzard chciał raz na zawsze rozwiać wszelkie wątpliwości. Niemniej postać używać będzie obu imion, oficjalnego Chronormu, jak i pseudonimu Chromie.

Zobacz także

22 komentarzy