WoW Classic dalej eksperymentuje z jednofrakcyjnymi battlegroundami

Dodany przez PefriX około rok temu
4 1681
WoW Classic dalej eksperymentuje z jednofrakcyjnymi battlegroundami

Jakiś czas temu pisałem Wam, że serwery World of Warcraft Classic/The Burning Crusade Classic testowały jednofrakcyjne battlegroundy. Otóż Hordy jest za dużo, horda chce PvP, horda pragnie walczyć. Przymierze również, ale nie oferuje tak dużej ilości zainteresowanych osób rywalizacją. To z kolei generuje kolejki. Aby zaradzić temu, sprawdzono jednofrakcyjne battlegroundy, które okazały się sukcesem.

Blizzard uznał jednak, że nie zaimplementuje tego rozwiązania w pełni, zanim nie wytestuje go na wszystkie możliwe sposoby. Ostatnio drastycznie zmniejszyły się kolejki, ale przykładowo były problemy z ilością graczy po jednej stronie barykady. Aby temu zaradzić, deweloperzy zmniejszają szansę na to, że Przymierze będzie walczyło tylko z Przymierzem, a samotni gracze będą mieli mniejszą szansę na trafienie w battlegroundzie na zorganizowaną grupę „premade”.

Co więcej, frakcja, która jest w odwrocie/mniejszości na danym serwerze, otrzyma nawet nagrodę za branie udział w zabawie. Te ostatnie budzą kontrowersje, bo niektórzy uważają, że Blizzard nieco przesadza w gratyfikacjach, które w większości trafiają do Przymierza. Psuje to pewien balans i pozwala niezdrowo wzbogacić się tylko dlatego, że jest się mniejszością na serwerze. Zapowiedziano jednak, że wszystko zostanie odpowiednio zbalansowane. Pozostaje zatem czekać na efekty.


4 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube