Wszyscy chcą grać w Elyon. Niestety serwery nie wytrzymują

Elek

Mijają lata, a producenci/wydawcy gier MMORPG wciąż popełniają te same błędy, nie przygotowując swoich serwerów na nadejście większej (niż przewidywano) liczby graczy.

Tak właśnie było z rozpoczętą wczoraj Closed Betą Elyon. Start był zaplanowany na 14:00 czasu polskiego, ale ogromne zainteresowanie ze strony społeczności spowodowało przeogromne problemy techniczne.

Większość osób, albo mierzyła się z błędami Launchera, albo tkwiła w ogromnych kolejkach (kolejki na Closed Betę – tego jeszcze nie grali). 

No cóż, może dzisiaj będzie lepiej.

***

A jak tam w ogóle wasze (pierwsze) wrażenia z Elyon? 

Osobiście (po czterech godzinach zabawy + krótkiej przygodzie z Ascent: Infinite Realm) jestem lekkim optymistą. Nie spodziewałem się wiele, a dostałem całkiem ładnego, dynamicznego i co najważniejsze grywalnego MMORPG, który ma szansę osiągnąć – jakiś tam – sukces na rynku.

Zdecydowanie najmocniejszym elementem Elyon jest system walki. I wcale nie mówię tutaj tylko i wyłącznie o "non-targecie", ale ogólnej dynamice rozgrywki i tego, jak każda potyczka – nawet z podrzędnym mobkiem – daje niesamowitą frajdę.

Grafika? Jest okej. Elyon nie zostanie najpiękniejszym tytułem MMORPG, ale nikt tego po nim nie oczekiwał. Silnik Unreal Engine 3, na którym powstał Elyon, ma już najlepsze lata dawna za sobą. Bluehole i tak należą się słowa uznania, bo wycisnęli z UE3 ostatnie soki, żeby ich produkt jakoś się prezentował w 2021 roku.

Co do minusów, musimy zaakceptować “koreańskość” Elyon i pewne charakterystyczne elementy, które są nieodłączną częścią gier z tamtego regionu. Przykład? Ein – jedna z ras, która wygląda jak… małe kotki.

Po questach także nie spodziewajcie się niczego rewolucyjnego. W tutejszych misjach nie ma żadnej głębi i wielowątkowości. Zazwyczaj kończy się na zabijaniu potworków i przynoszeniu przedmiotów. 


Elyon daje jednak radę i szczerze mówiąc, zyskuje z każdą godziną poznania. Jeśli end-game dotrzyma kroku, a Realm Warsy (wojny frakcyjne na setki osób) nie okażą się niezoptymalizowanym pokazem slajdów, to Elyon może zostać pozytywną niespodzianką tego roku.

Premiera gry w czwartym kwartale. Buy-To-Play. 

Zobacz także

54 komentarzy