Wurm Online przestanie usuwać nieaktywne konta po 90 dniach

Dodany przez PefriX ponad rok temu
0 1591
Wurm Online przestanie usuwać nieaktywne konta po 90 dniach

Należy podziękować deweloperom Wurm Online za to, że poszli na rękę graczom. W końcu pochylili się nad nimi i zdecydowali się wprowadzić przełomową zmianę – nie będą kasowali nieaktywnych kont! W przypadku innego tytułu pewnie nie byłoby to w żaden sposób interesujące, ale Wurm Online jest pod tym względem specjalne.

Otóż w Wurm Online nieaktywne konta, które nigdy nie kupiły premium, kasowane były po 90 dniach. Szczegół w tym, że omawiane MMORPG dostępne jest za darmo w ramach modelu Free-to-Play. Oczywiście subskrypcja daje bonusy i przywileje, ale można obyć się bez niej – przynajmniej przez jakiś czas.

Skąd ta zmiana? Twórcy Wurm Online przyznali, że ich klienci (czyt. gracze) nie byli zadowoleni z tej polityki, a ilość marudzenia na usunięte konta przebiła benefity wynikające z wyczyszczonej bazy. Ze swojej strony dodam, że faktycznie sytuacja była nietypowa. MMORPG-i usuwają nieaktywne konta i nie jest to nic nowego, ale zazwyczaj musi minąć naprawdę dużo czasu. Ewentualnie deweloper informuje wcześniej o wielkiej czystce, aby każdy miał czas się zalogować.

90 dni przerwy od gry, czyli 3 miesiące, to naprawdę krótko. Wurm Online jest z nami od 2012 roku i przez ponad dekadę usuwało takie konta. Pod warunkiem oczywiście, że nie kupiły nigdy premium. Nie zmienia to jednak faktu, że to dziwne podejście. Na szczęście zostało ono zmienione. Inne nowości znajdziecie tutaj.


0 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube