Wygrał konkurs na fanowski strój w PSO2:NG mimo permanentnego bana na grę

Dodany przez PefriX 11 dni temu
2 1279
Wygrał konkurs na fanowski strój w PSO2:NG mimo permanentnego bana na grę

W miarę regularnie piszemy Wam o różnych konkursach w MMORPG-ach. Zazwyczaj polegają one na stworzeniu fanowskiej koncepcji jakiegoś przedmiotu: stroju, broni, czy mebli. Zwycięzca, poza nagrodą pieniężną lub upominkami, otrzyma nagrodę w postaci uwiecznienia swojej kreacji w grze. Jest to pewna norma i coś takiego miało miejsce w Phantasy Star Online 2: New Genesis.

Równocześnie jednak w Phantasy Star Online 2: New Genesis wydarzyło się coś nietypowego. Konkurs na fanowską kreację wygrał bowiem gracz (warto zaznaczyć, że nie zgarnął głównej nagrody a honorowe wyróżnienie), który od dłuższego czasu jest permanentnie zbanowany. W dodatku bez podania przyczyny czy powodu – mimo prób kontaktu z obsługą klienta, SEGA nie ustosunkowała się do sytuacji. 

Gracze Phantasy Star Online 2: New Genesis mogą zatem korzystać z ubrań zaprojektowanych przez członka ich społeczności. Szkoda jedynie, że on sam nie może cieszyć się swoim zwycięstwem, bowiem bez ostrzeżenia został wcześniej ukarany. Jak sam przyznaje, być może chodzi o to, że krytykował grę na czacie, niemniej deweloperzy powinni ustosunkować się do sytuacji i chociaż podać powód kary. 

Zwłaszcza, że od wspomnianego wydarzenia minęło pół roku, a w tym czasie gracz zdążył zostać uhonorowany w konkursie. Okazuje się również, że nie jest to jedyny przypadek osoby, która została ukarana bez podania powodu w Phantasy Star Online 2: New Genesis. Społeczność zastanawia się, czy był to ban manualny, czy dokonany przez automat. Jakiś czas temu miała miejsce sytuacja, w której część graczy masowo zgłaszała inne osoby, aby nadużywać wrażliwy system na swoją korzyść.

Czy nasz artysta oberwał rykoszetem czy faktycznie ma coś na sumieniu? Tego nie wiemy, ale sytuacja jest zabawna. W końcu nie może pograć w grę w której został wyróżniony, co jest nader nietypowe.


2 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube