XDefiant od Ubisoftu obiecuje kompletny brak Pay-to-Win, ale czy aby na pewno?

Dodany przez PefriX 2 miesiące temu
12 1685
XDefiant od Ubisoftu obiecuje kompletny brak Pay-to-Win, ale czy aby na pewno?

Już niedługo, bo 21 maja, wystartuje XDefiant. To darmowy arcade shooter od Ubisoftu, który miał kilka przedpremierowych problemów. Teraz wszystko jest jednak w porządku i debiutowi gry ponoć nic nie zagraża. Pora więc przyciągnąć graczy obietnicą braku Pay-to-Win!

Ubisoft chce skoncentrować się na trzech aspektach: braku P2W, nagradzaniu czasu grania oraz customizacji. Jak rozumiane są te elementy w XDefiant? Jakakolwiek zawartość, która wpływa na gameplay i dostępna jest odpłatnie, będzie do zdobycia również poprzez wyzwania.

Przykładowo, w trakcie rozgrywki przedsezonowej można było odblokować frakcję DedSec wydając prawdziwe pieniądze lub zdobywając 700 tysięcy punktów doświadczenia. Ubisoft chce utrzymać ten sposób monetyzacji XDefiant. Jeśli więc gracie odpowiednio długo, to zgarniecie wszystko! Czy możemy więc z całą pewnością mówić o braku Pay-to-Win?

Jak sami wiecie, kwestia ta jest kontrowersyjna. Jedni uznają, że skoro można odblokować poprzez granie, to nie ma P2W. Drudzy wskażą, że związane jest to z grindem, więc płacący ma czasową przewagę, co można uznać za P2W. Ostatecznie sami więc będziecie musieli zdecydować, jak do tej kwestii podejdziecie w XDefiant.

W kwestii nagradzania czasu grania, to Ubisoft zapewnia, że każda chwila z XDefiant przełoży się na nasze postępy w odblokowywaniu rzeczy w Battle Passie czy wspomnianych wyzwaniach. Nie ważne, czy wygrywacie, czy przegrywacie, zawsze coś otrzymacie, jeśli tylko gracie. Jeśli chodzi o customizację, to obiecano mnóstwo przedmiotów kosmetycznych, aby gracze mogli dostosować postacie i bronie do własnych preferencji.

XDefiant zadebiutuje 21 maja w modelu Free-to-Play na PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S.


12 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube