Z Halo Infinite do League of Legends? Aaron Linde przechodzi do Riot Games!

Dodany przez PefriX ponad rok temu
3 2349
Z Halo Infinite do League of Legends? Aaron Linde przechodzi do Riot Games!

Początek roku to czas sporej ilości transferów pracowników z jednego do drugiego studia. Tym razem mowa o Aaronie Linde, który uciekł z 343 Industries, aby pracować w Riot Games.

343 Industries przedstawiać nie trzeba, w końcu to im zawdzięczamy serię Halo z najnowszym Halo Infinite na czele. Aaron Linde z kolei to persona o ciekawej przeszłości. Do tej pory pracował przy Halo Infinite, jako Lead Narrative Designer, a teraz znalazł się w Riot Games. Nie wiadomo jednak przy czym będzie działał konkretnie – przy tej samej grze co szef Valorant? Może League of Legends? A może trafi do projektu MMORPG?

Ta ostatnia opcja nie jest wykluczona, bowiem Aaron Linde ma pewne doświadczenie na tym polu. Pracował dla Bungie jako Senior Writer, piastował rolę Narrative Leada w ArenaNet, był Lead Writerem w Gearbox. Możemy zatem spokojnie założyć, że będzie „coś pisał” dla Riot Games i być może związane to będzie ze światem Runeterra.

W tym momencie wiemy jedynie, że Aaron Linde zasili ekipę Riot R&D (Research and Development), która zajmuje się wczesnym stadium tworzenia nowych gier – ich prototypowaniem oraz preprodukcją. Co z tego wyniknie? Czas pokaże!


3 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube