Z innej beczki: .hack//G.U. zostanie zremasterowane i trafi na PC-ty!

Trilogy 1280x800

Potraktujcie tego newsa jako grową ciekawostkę. Ujawniono bowiem, że hit z PlayStation 2, .hack//G.U., zostanie wskrzeszony. Konkretnie mowa o zremasterowaniu gry i wydaniu jej na PlayStation 4 oraz PC-ty pod nową nazwą - .hack//G.U. Last Record.

No dobra, ale co, jak i dlaczego! Pierwsza wersja gry wydana została na PlayStation 2 w 2006 roku, a trzecia (ostatnia) w 2007. Po ponad 10 latach dowiadujemy się, że cała trylogia powróci w odświeżonej odsłonie i po raz pierwszy trafi na blaszaki. Gra prócz wydania HD wzbogacona zostanie o nową zawartość. Tak, jest to RPG akcji, a w dodatku singleplayerowy. Dlaczego zatem o nim piszę?

.hack//G.U. to gra w grze. Wcielamy się w bohatera, który tkwi w fikcyjnym świecie w grze  VR MMORPG o nazwie The World. Nasza postać to Haseo, znany jako „Terror of Death”, a to za sprawą bycia PKK (player killer killer, czyli zabija tych, co PK-ują). Udajemy się na poszukiwanie legendarnego gracza PK, którego ofiary po zabiciu w grze, zapadają w śpiączkę w realnym świecie. Jedną z osób, która ucierpiała w wyniku jego działań była przyjaciółka Haseo. To tak w ogromnym skrócie.

Zatem nie Sword Art. Online, nie Log Horizon, a .hack//G.U.! Niestety, nie podano konkretnej daty premiery.

Zobacz także

16 komentarzy