Z okazji 20-lecia zapowiedziano Lineage Remastered!

Dodany przez PefriX prawie 5 lat temu
3 8933
Z okazji 20-lecia zapowiedziano Lineage Remastered!

Nie oszukujmy się, oryginalne Lineage u nas nigdy nie było popularne. A przynajmniej nie tak, jak kultowe już Lineage 2. Niemniej pierwowzór ma swoje oddane grono graczy w Azji, którzy powinni ucieszyć się z niespodzianki zafundowanej przez NCsoft.

Z okazji dwudziestolecia pierwszego Lineage’a zapowiedziano wersję Remastered! Niestety, aktualizacja skierowana jest jedynie do Korei Południowej, gdzie gra wciąż podbija „listy przebojów”. Zmian jest całkiem sporo i śmiało można powiedzieć, że dzięki nim Lineage będzie jeszcze bardziej grywalny.

Po dwudziestu latach zdecydowano się na wprowadzenie obsługi wyższej rozdzielczości (1920x1080/HD/16:9) oraz przemodelowanie interfejsu. NCsoft deklaruje, że 4K byłoby do wprowadzenia, ale zwyczajnie UI oraz postacie byłyby za małe, aby można było wygodnie grać. Do tego dwukrotnie zwiększono frame rate, więc #PCMR powinni skakać z radości.

Teraz chyba najważniejsze, czyli aktualizacja grafiki. Oryginalny Lineage to stary dziadek, a wersja Remastered wprowadzi poprawioną rozdzielczość wszystkich obiektów w grze z odświeżonymi teksturami oraz modelami. Zmiana ta będzie obowiązkowa dla wszystkich graczy.

Co jednak ciekawe, gracze z Korei Południowej zażyczyli sobie możliwość zautomatyzowania niektórych czynności w grze. Taki rodzaj bota, który będzie obsługiwał do trzydziestu pięciu czynności zadeklarowanych przez gracza.

NCsoft zgodził się i potwierdził, że przez archaiczne systemy Lineage’a, społeczność nie ma już tyle czasu na żmudne farmienie. Niemniej używanie nielegalnego bota wciąż będzie karane banem. Do tego dojdzie aplikacja mobilna, która pozwoli na zdalne kontrolowanie HP/MP i punktów doświadczenia naszej postaci, gdy ta kontrolowana jest przez wbudowanego w grę bota.

World Siege z kolei będą masowymi bitwami PvP w których weźmie udział maksymalnie 1 200 graczy z ośmiu serwerów. Będą walczyli na jednej mapie o dominację. Pojawi się również nowa klasa postaci (przetłumaczona nazwa sugeruje „Inspector”) oraz nowe mityczne bronie (poprzednia najsilniejsza broń mityczna warta była w pewnym momencie 30 tysięcy dolarów).

W tym wszystkim NCsoft nie zamierza zmieniać modelu biznesowego Lineage Remastered. Nadal będzie grą Pay-to-Play, a deweloperzy deklarują, że o ewentualnym przejściu na Free-to-Play nie ma nawet mowy. Za ciężko bowiem byłoby zadbać o ekonomie produkcji.

Źródłem informacji z Azji niezmiennie pozostaje MMOCulture. Samego newsa traktujcie jako ciekawostkę.


Moim zdaniem

Czy macie jakieś leciwe produkcje, które widzielibyście w takiej odsłonie Remastered? Ja przyznam się szczerze, ze chciałbym takiego Ragnarok Online wskrzesić, ale tak porządnie, a nie jakieś Renewale, czy inne paskudztwa.


3 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube