Z1 Battle Royale wraca do Daybreak – spokojnie, bez zmiany nazwy

20190307164625.jpg

H1Z1 przeszło długą drogę. Od sieciowego survivalu do podziału na dwie gry, a ostatecznie skończyło na zmianie deweloperów oraz nazwy. Już jakiś czas temu pisałem Wam, że H1Z1 Battle Royale przetransformowało się w Z1 Battle Royale i miało odbić się od dna pod skrzydłami ekipy NantG. Długo jednak u tego studia gra nie zagościła, bowiem teraz dowiadujemy się o jej powrocie do Daybreak.

Całość poprzedziła informacja o zwolnieniach w NantG. Deweloperzy oficjalnie mówią o „zmianie koncentracji studia” oraz zajęciu się mobilnymi produkcjami. Czemu zatem zrezygnowali z Z1 Battle Royale? Mimo uruchomienia sezonu trzeciego, gra nie była w stanie w jakim sobie tego życzyli. Zwłaszcza z powodu braku wyłączności na rozwijanie projektu. Przy tytule pracowało również Daybreak, co doprowadzało do problemów w komunikacji.

NantG zdecydowało, że skoncentruje się na swoim podstawowym zadaniu (mobilniakach) oraz odda pełne stery ekipie Daybreak. W ten sposób jedne studio będzie miało pod sobą całą markę – Z1BR oraz H1Z1. Serwery nie zostaną wyłączone, a gra podobno dalej będzie rozwijana. Pożyjemy, zobaczymy.

Zobacz także

4 komentarzy