Za 5 euro wesprzecie drużynę w Overwatch i Blizzarda

25351930 142797973107481 2672062233626328279 o

Overwatch League wystartowało na dobre. Tak jak pisaliśmy w zeszłym roku, w związku z tym w Overwatch pojawiła się specjalna waluta.

Żetony ligowe (tokeny) kupujemy jedynie za realną gotówkę. 100 tokenów kosztuje niecałe 5 euro i pozwala na nabycie jednej skórki e-sportowej. Na razie nie ma innych cyfrowych przedmiotów, które można kupić za tą walutę. Blizzard na ten moment udostępnił jedynie skórki do postaci w barwach drużyn uczestniczących w Overwatch League.

Wbrew pozorom jest tego dużo. W Overwatch mamy 26 bohaterów, a w imprezie bierze udział 12 zespołów. Daje nam to 312 skinów do herosów. Skórek nie zdobędzie ze skrzynek z łupami w Overwatch. Dostępne są jedynie za pośrednictwem tokenów, które z kolei trzeba kupić. Blizzard tłumaczy, że to rozwiązanie wprowadzili celowo. Wszystko po to, aby drużyny mogły zarabiać. Podobno połowa zarobku ze sprzedaży wędruje na ich konto.

Za zalogowanie się do gry otrzymacie 100 tokenów, co pozwoli Wam za darmo kupić jedną skórkę. Jeśli zarejestrujecie się do newslettera Overwatch League w tym miejscu, to otrzymacie kolejne 100 żetonów ligowych. Uprzedzam jedynie, że w drugim przypadku proces nie jest automatyczny i może chwilę zająć.

Co sądzicie o takiej formie dystrybucji skórek do gry? Nie są one jakieś wybitne i trudno je porównać do skinów eventowych. Są bowiem jedynie „recolorami”, mającymi odzwierciedlać barwy danej drużyny. Z drugiej zaś strony, kupując je wspieramy drużynę, więc to niecałe 5 euro nie powinno aż tak boleć. Mnie przykładowo podoba się seria od Houston Outlaws i w sumie chętnie kilka zakupię.

Czemu o tym piszę? W Sieci nie brakuje żalów wylewanych w stronę Blizzarda za to, że uczynił e-sportowe skórki przedmiotami płatnymi…

15 komentarzy