Za ile Polacy sprzedają swoje postacie w grach MMORPG? Sprawdzamy

Kup

Ile kasy można zarobić na MMORPG? Sprawdźmy to! 

Specjalnie dla was przewertowałem Allegrowy dział Gier MMO i zabrałem najlepsze/najciekawsze oferty za konta do gier. Zobaczcie, za ile nasi rodacy sprzedają swoje konta do gier MMO/MMORPG sprzedają swój czas spędzony na rozwijanie postaci. 

Mam nadzieję, że ten artykuł komuś pomoże. Będziecie przynajmniej wiedzieli, czy możecie na coś liczyć po zakończeniu przygodny z danym tytułem. 


Tibia: 

Największą kasę na Allegro można oczywiście zbić na Tibii. Tibia Coinsy, konta Pacc czy konta z wysokolevelowymi postaciami cieszą się niesłabnącą popularnością. 

Za 500-2000 zł możecie już sobie zakupić postać z 300 levelem i całkiem niezłymi przedmiotami. Jeśli wydacie dwa razy więcej, to dostaniecie nawet 700 level. 

Postacie z 1000+ lvl to już o wiele większy wydatek. Ceny zaczynają się od 10 tys. zł (za 1000-1100 lvl), a kończą na 25 tys. złotych (za 1300 lvl). Niby dużo, ale  z takim awatarem automatycznie wkraczacie do ścisłej tiibjskiej topki. 

Metin2:

Na popularnym Metini2 też można sporo zarobić. W tym przypadku o wiele lepiej jednak sprzedawać pojedyncze przedmioty. Niektóre pakiety najlepszych itemków (z topowych charów z topowych serwerów) kosztują nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. 

Zazwyczaj ceny są jednak sporo niższe. Standardowy zestaw kosztuje od dwóch do pięciu kawałków. 

Za topowe konto i niezłe wyposażenie trzeba wydać nawet 15k zł. 

World of Warcraft: 

Podobnie sprawy mają się z World of Warcraft. Większą kasę (5-20 tys. zł) można zrobić na jakichś rarytasach np. unikatowych mountach. 

Duży wzięciem cieszy się również boostowanie konta w WoW Classic i nabijanie achievementów. Za 60 levelowe postacie z WoW Classic otrzymacie od kilkuset do tysiąca pięciuset złotych. Zależy to od przedmiotów i posiadanego golda. 

Lineage 2: 

L2 też wygląda obiecująco. Za wysokolevelowe konta (z Lineage 2 Essence, Lineage 2 Europe i Lineage 2 Global) można zgarnąć od trzystu do nawet dwóch tysięcy złotych. Całkiem nieźle, jak na takiego MMORPG, który najlepszy czas ma już dawno za sobą. 

CABAL Online: 

7000 złotych za kozaką postać w CABAL Online, która wymiata content gry!

World of Tanks: 

Dużą kasę można także wbić na World of Tanks. Tutejsze konta z dostępem do najlepszych czołgów to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. 

MU Online: 

Warto też bawić się w stare, ale jare MU Online. Za dobrze wyposażone konta/postacie można zarobić 600, 800, 1300, a nawet  3500 złotych. Im lepsze przedmioty, im popularniejszy serwer, tym większa kasa. 

Aion: 

Tutaj nie liczcie na duże pieniądze. 80 lvl chodzą po 100-200 złotych, a taka kwota raczej nie jest dla nikogo wystarczająca. No cóż, Aion mocno podupadł w ostatnich latach (straciliśmy także polski serwer), więc stąd takie ceny. 

Black Desert: 

A jeśli nie chcecie grindować kilka miesięcy na jeden level, to lepiej od razu kupcie sobie postać w Black Desert. 61 lvl można już mieć za kilkaset złotych, chociaż jeśli liczycie na wysoki level i wysokie AP, to dołóżcie kilka razy więcej kasiory. Na Allegro znajdziecie nawet konto za 10 tys. zł. 

Final Fantasy XIV: 

O dziwo FFXIV – jeden z najpopularniejszych MMORPG na świecie - praktycznie nie istnieje na Allegro. Jedna oferta z kontem, kilka ofert z gold-sellingiem. Nic więcej. Na Final Fantasy XIV nie zarobicie, sry. 

Elder Scrolls Online:

Na ESO najlepiej i najszybciej zarobić na goldzie. Jeden milion wirtualnego złota to nawet 90 zł… Kurde, sam posiadam 6 milionów  w stashu, chyba czas coś z tym zrobić:)

Praktycznie nikt nie sprzedaje konto do gry, a jeśli się już jakieś pojawiają, to ich cena jest bardzo niska. 

Ogame: 

Za topowe konto zajmujące bardzo wysokie miejsce w rankingu (TOP15) na serwerze trzeba wydać około 500 złotych. „Zadbane konto, zbudowane w przemyślany sposób z potencjałem na bardzo długą grę bez konieczności relokacji planet czy dokupowania płatnych pól ze względu na brak miejsca pod rozbudowę.

Shakes & Fidget: 

350 złotych za TOP10 postać z międzynarodowego serwera W34 w Shakes & Fidget? Dużo? Raczej nie. Według mnie to bardzo dobra okazja. 

RuneScape: 

Na Allegro spotkamy niewiele kont z RuneScape czy Oldschool RuneScape. Jednakże za postać z paroma skillami na poziomie 99 trzeba wydać 200-1000 złotych.

Margonem:

Podobne ceny kształtują się w polskim Margonem. Za postać z wysokim levelem, długim stażem i prawie najlepszymi przedmiotami trzeba wyciągnąć kilkaset złotych. 

Blade & Soul: 

Nieźle wyglądają także oferty za niepopularne w Polsce Blade & Soul. Za wypasione postacie trzeba zapłacić w okolicach 500-1000 zł. Mówimy oczywiście o wersji europejskiej. 

Neverwinter Online:

Jedna ofera na całe Allegro. Jakiś Polak życzy sobie na swojego Great Weapon Fightera 900 złotych. 

NosTale: 

NosTale niby jest takie popularne w Polsce, a na Allegro znajdziemy zaledwie kilka ofert z postaciami. Na tym MMORPG nie zarobicie dużo - maksymalnie kilkaset złotych. 

 


Sami widzicie, że istnieje tylko kilka MMORPG-ów, na których można zarobić konkretne pieniądze i przynajmniej w części zrekompensować zainwestowany czas.  

Jest to oczywiście Tibia (chodzi zarówno o postacie, jak i sprzedaż golda/Tibia Coins), Metin2 (pojedyncze przedmioty warte więcej niż konta) i World of Warcraft (szczególnie jeśli posiadacie unikatowe mounty). Parę tysiączków można też zdobyć w World of Tanks, Lineage 2 i Black Desert Online. 

Co ciekawe, tacy „giganci MMORPG” jak Elder Scrolls Online, Final Fantasy XIV, RuneScape, Albion Online czy Dungeon Fighter Online istnieją na polskim serwisie aukcyjnym tylko w formie gold-sellingu. Postaci nikt nie sprzedaje albo nie chce sprzedać. 

Zresztą większość z nas bawi się w MMORPG-i dla przyjemności, dla towarzystwa, dla rywalizacji, a nie po to, żeby dobić jakiś level lub wyfarmić przedmiot, a potem sprzedać wszystko na Allegro. Prawda? PRAWDA?!

Zobacz także

26 komentarzy