Zapytaliśmy Amazon Games o Lost Ark Online. Oto co nam odpowiedzieli...

Dodany przez guru 3 miesiące temu
18 6784
Zapytaliśmy Amazon Games o Lost Ark Online. Oto co nam odpowiedzieli...

Mieliśmy okazję, przyjemność, przywilej (jak zwał, tak zwał) zadania paru pytań przedstawicielce Amazon Games (Roxanne Sabo – Community Leader) w sprawie Lost Ark Online.

Oto czego się dowiedzieliśmy…

***

W ciągu ostatniego roku wprowadziliście wiele ulepszeń dla nowych graczy, aby jeszcze szybciej przyspieszyć „drogę” do gry końcowej. Czy planujecie wprowadzić coś jeszcze w tym obszarze?

Jesteśmy naprawdę zadowoleni z wyniku naszych zmian z ubiegłego roku; te, które miały ułatwić harówkę przed zakończeniem gry i zmniejszyć „grind” wymagany przez graczy, aby robić postępy, były jednymi z najlepiej przyjętych przez nas aktualizacji tego roku. Przez jakiś czas gracze głośno mówili o zmęczeniu, jakiego doświadczają w osiąganiu i utrzymywaniu pożądanego poziomu mocy, więc mogliśmy przekazać te opinie do Smilegate RPG, aby wspólnie pracować nad niektórymi rozwiązaniami. Od konsolidacji poziomów wyposażenia po serwery Jump-Start, wprowadziliśmy wiele zmian w grze, na które nasi gracze zdawali się naprawdę reagować.

Jeśli chodzi o ten rok, mamy dla fanów więcej zmian. Wiele z nich ponownie opiera się bezpośrednio na opiniach graczy. Uważamy, że gracze będą podekscytowani, gdy usłyszą, co zaplanowaliśmy, i nie możemy się doczekać, aż w nadchodzących miesiącach udostępnimy więcej. Jedną z rzeczy, z których jesteśmy naprawdę dumni, że udało nam się osiągnąć w zeszłym roku, było udoskonalenie naszego procesu dzielenia się opiniami graczy z Zachodu z grą Smilegate RPG i porównanie tego ze statystykami postępów graczy, aby stworzyć nowe sposoby, które pomogą przyspieszyć graczy, aby nadążali za ekscytującą zawartością pojawiającą się każdego dnia. miesiąc. Z pewnością przeniesiemy ten wysiłek na ten rok.

Wielu nowicjuszy twierdzi, że jest przytłoczonych zawartością i liczbą funkcji, nie wiedząc, jak rozwinąć postać i co najpierw zrobić. Czy planujecie więc jakieś zmiany, które ułatwią i przyspieszą naukę gry?

Nauka Lost Ark może z pewnością stanowić wyzwanie, nie tylko ze względu na liczbę wspomnianych systemów, ale także dlatego, że gra końcowa bardzo różni się od pierwszych godzin rozgrywki. Zadania z przewodnika czy misje przeznaczone dla początkujących, w których gracze mogą przejść przez różne systemy w grze i uzyskać głębsze wyjaśnienia, na pewno pomagają w postępie i zrozumieniu gry. Mamy też całą masę podpowiedzi oraz NPC, które przekazują nowym graczom wskazówki dotyczące PvE. 

Jednak w tej chwili nie są planowane żadne nowe, natychmiastowe zmiany w tej kwestii. Mamy też ogromne szczęście, że mamy oddaną społeczność, która wykonuje fantastyczną robotę, tworząc przewodniki po grze i ucząc nowych graczy w wygodny i wygodny sposób dostępne, więc zawsze będziemy zachęcać nowych lub uczących się graczy do sprawdzenia niektórych z tych zasobów! Wysiłki podejmuje także Smilegate RPG, które jest świadome, że niektórzy gracze mają trudności z różnymi systemami postępów w grze. Jednym z przykładów jest Arkesia Tour, czyli poziomy przewodnik po postępach z nagrodami, który został wprowadzony w zeszłym roku w koreańskiej wersji gry. System ten już wkrótce będzie dostępny dla zachodnich graczy.

Jak odniesiesz się do krytyki, że Lost Ark nie jest grą casual-friendly, wymaga ogromnej ilości czasu, wielu postaci-altów i niekończącego się grindu?

Lost Ark to gra wymagająca i może zająć dużo czasu, ale wymagający charakter gry w Legion Raidach i końcowej zawartości PvE to tylko niektóre z atutów, które czynią ją wyjątkową. Chociaż w zeszłym roku wprowadziliśmy mnóstwo zmian, aby złagodzić to uczucie harówki, gracze powinni zawsze pamiętać, że nie ma pośpiechu, aby zakończyć grę i zawsze będzie można do niej wrócić, jeśli zrobisz sobie przerwę. Jeśli gracze nie chcą ciągle gonić za najnowszymi treściami z gry końcowej, mogą swobodnie robić postępy i nadal doświadczać wszystkich wspaniałych rzeczy, jakie ma do zaoferowania Lost Ark. 

Jeśli chcesz przyspieszyć swój postęp, dostępne są specjalne wydarzenia, takie jak Super Mokoko Express i Path to Souleater, podczas których gracze otrzymają premie za postęp. Ulepszenia w grze będą również udostępniane z czasem w oparciu o aktualizacje.

Jeśli chodzi o posiadanie alternatywnych listy postaci do grania, może to pomóc w szybkim postępie, jednak jak wspomniano wcześniej, szybki postęp nie jest wymogiem. Chociaż łatwiej jest robić postępy, grając wieloma postaciami, nie jest to bezwzględnie wymagane. Ponieważ jednak jedną z najważniejszych cech gry są unikalne klasy i walka w Lost Ark, mamy nadzieję, że gracze uznają możliwość grania wieloma postaciami jako szansę, a nie bezwzględną konieczność. Alty mogą pomagać graczom, różnicując dostępne im style walki, jednocześnie pomagając w ich rozwoju.

Jeśli chodzi o niekończący się grind, ponieważ Lost Ark jest grą live-service, aktualizacje zawartości są wdrażane na bieżąco, co skutkuje ciągłym postępem i rozgrywką. Dzięki nowym aktualizacjom i systemom gracze będą mieli nowe miejsca do odkrycia, nową wiedzę do poznania i nową walkę do przeżycia. Jak wspomnieliśmy wcześniej, starsza zawartość zostanie odnowiona, aby gracze mogli łatwiej przez nią przechodzić. Zatem ciągły rozwój nie powinien sprawiać wrażenia niekończącego się grindu, ponieważ w miarę postępów gracze będą stale mieli do dyspozycji nową zawartość.

Czy jest szansa na rozwinięcie Lost Ark w e-sport? Pamiętam, że w wersji azjatyckiej było mnóstwo oficjalnych turniejów PvP. Czy Amazon Games planuje coś w tym zakresie?

Scena PvP jest czymś, na co zwracamy uwagę i uwielbiamy oglądać oddolne wydarzenia, takie jak turnieje PvP i wyścigi rajdowe, które odbywają się w społeczności! Zdecydowanie wspieramy ich, gdzie tylko możemy. Jeśli chodzi o rozwój e-sportu, w Lost Ark obecnie nie jest to możliwe.

Czy planujecie organizować więcej wydarzeń społecznych? Nawet jeśli jest to coś na wzór słynnego wyścigu „World First” z World of Warcraft, ale z nagrodami?

Wydarzenia społecznościowe to coś, co naprawdę lubimy tworzyć i dzielić się z graczami, a na 2024 rok mamy zaplanowanych ich więcej. Niektóre z nich pojawią się wcześniej, niż myślisz! Interesujące jest to, że wspomniałeś o wyścigu „World First”, ponieważ wkrótce gracze Lost Ark na Zachodzie będą mieli szansę przechwalać się tym, że jako pierwsi ukończą jakąś ważną zawartość – Thaemine – która pojawi się już wkrótce.

Serwery szybkiego startu odniosły sukces? Ilu graczy wróciło? Czy planujecie coś podobnego, aby przygotować powracających graczy na najazd Legionu Thaemine?

Serwery Jump-Start zostały uznane za sukces zarówno przez Amazon Games, jak i Smilegate RPG, i wszyscy jesteśmy zaszczyceni ciepłym przyjęciem, jakie otrzymali. Chociaż nie możemy podać konkretnych liczb, zaobserwowaliśmy znaczny wzrost nie tylko liczby powracających graczy, ale także nowych graczy. Przywrócenie w tym roku nowej wersji serwerów Jump-Start, która będzie zawierać wszystkie najważniejsze wnioski wyciągnięte z naszej pierwszej iteracji.

Czy to szansa, że Lost Ark kiedyś dogoni koreańską wersję? 

Dzięki naszemu stałemu tempu dodawania nowej zawartości do zachodniej wersji Lost Ark co miesiąc, znacznie dogoniliśmy wersję koreańską. Od czasu premiery gry na Zachodzie udostępniamy graczom nową zawartość co miesiąc, czasem częściej niż raz w miesiącu! Mając to na uwadze, proces pobierania zawartości z koreańskiej wersji gry i przygotowywania jej dla zachodnich graczy obejmuje takie rzeczy, jak lokalizacja i uwzględnienie postępu graczy z Zachodu w porównaniu z tym, gdzie zawartość gry znajduje się w Korei.

Dlatego zawsze będzie potrzeba czasu, aby przenieść zawartość na Zachód, co uniemożliwi nam dopasowanie wersji koreańskiej w 100%. To powiedziawszy, zastanawiamy się, w jaki sposób możemy zaangażować graczy z obu wersji (koreańskiej i zachodniej) jednocześnie pod względem wydarzeń lub w inny sposób.

Są możliwe jakieś crossovery z New World?

Obecnie nie ma planów crossovera z New World. Zeszłoroczne wydarzenie będące crossoverem z Wiedźminem zostało bardzo dobrze przyjęte, a przyszłe możliwości crossovera są brane pod uwagę.

Jako że to Lost Ark, nie możemy zapomnieć o skórkach. Czy będziemy mieli więcej “collaboration eventów” czy wspomnianych wcześniej crossoverów? Swoją drogą, które skórki z gry są Twoimi ulubionymi?

Jak już wspomnieliśmy, jesteśmy zdecydowanie otwarci na rozważenie nowych możliwości współpracy i crossoverów w grze! Jeśli chodzi o moje obecne ulubione skórki w grze, to najbardziej lubię elegancki zestaw skórek Night Star na mojej Czarodziejce i zawsze wracam do skórek Glorious Melody na moim Artysty!

Dziękujemy za rozmowę!

 


18 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube