Zawieszony gracz Hearthstone dziękuje Blizzardowi, a figurka Mei znika ze sklepu

Dodany przez PefriX prawie 5 lat temu
5 12656
Zawieszony gracz Hearthstone dziękuje Blizzardowi, a figurka Mei znika ze sklepu

Wczoraj otrzymaliśmy odpowiedź Blizzarda, teraz przyszła zatem pora na głównego zainteresowanego, czyli zawieszonego gracza Hearthstone’a. Całą wypowiedź Chunga 'blitzchung' Ng Waia znajdziecie w tym miejscu. Ja z kolei zaoferuję Wam skrótowiec.

Generalnie gracz dziękuje Blizzardowi za ponowne rozpatrzenie jego sytuacji, skrócenie bana oraz oddanie nagród pieniędzy. Sam zainteresowany przyznaje, że spodziewał się kary za swoje zachowanie i rozumie, że jego działania były kontrowersyjne oraz mogły odciągnąć wszystkich od głównego wydarzenia. W przyszłości zapewnia, że będzie zatem bardziej ostrożny przy wyrażaniu swoich opinii, a wsparcia Hong Kongowi udzieli na własnych platformach.

Równocześnie zwraca uwagę, że pół roku to wciąż długi termin, więc chciałby, aby Blizzard skrócił karę chociaż komentatorom, którzy byli zamieszani w całe wydarzenie. Nie wie, czy wróci do profesjonalnego grania i generalnie chciałby podziękować wszystkim za wsparcie – Blizzardowi również.

Na swoim kanale Twitch, Blitzchung odpowiedział również na kilka pytań, wśród których znalazło się bojkotowanie Blizzconu. Gracz ten chciałby podkreślić, że w jego działaniach nie było próby zaatakowania, czy zranienia Blizzarda, jako firmy. Sam zauważył, że po wydarzeniach wiele osób postanowiło działać, a część z nich jest wręcz do tego zmuszana – gracze, komentatorzy, czy sami pracownicy Blizzarda. Niemal wszyscy chcieli ustosunkować się do sytuacji lub uważali to za swój obowiązek.

Chung 'blitzchung' Ng Wai chciałby przy tym podkreślić, że sami wybieramy w jaki sposób chcemy działać i to jest nasza wolność. Nie ważne, czy gracz w gry Blizzarda czy nie, czy masz jakiś komunikat do przekazania, czy nie – każdy wybiera sam. Nikogo do niczego nie powinno się zmuszać. Jeśli ktoś chce pozostać neutralny lub zwyczajnie milczeć, nie powinien być atakowany przez tłum. Nawet, jeśli z kimś się nie zgadzacie, powinniśmy się wzajemnie szanować. To jest w końcu fundament demokracji.

Przechodząc do drugiego tematu – pojawia się ogromna liczba zgłoszeń, że figurka Mei znikła ze sklepu Blizzarda. Wspominałem już, że ta bohaterka Overwatch została „wybrana”, jako „reprezentantka” sprawy w Hong Kongu (#MeiForHongKong). Teraz nie da się nabyć specjalnej figurki tej postaci w oficjalnym sklepie Blizzarda.

Szukałem, przeglądałem i nie znalazłem. Zamiast tego pozostała kurtka, czapka, wersja Funky Pop oraz Nendoroid.  Nie ma jednak statuetki, która była tak dumnie reklamowana zarówno na stronie głównej sklepu, jak i Battle.necie.

Hmm… indecision


Za powyższy wpis odpowiada PefriX, czyli ja.


5 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube