Zmiany w amerykańskim prawie pozwolą legalnie reaktywować umarłe MMORPG?!

Dodany przez guru około 4 lata temu
12 5392
Zmiany w amerykańskim prawie pozwolą legalnie reaktywować umarłe MMORPG?!

Wkrótce możemy być świadkami wielkiej rewolucji na rynku gier online/gier MMORPG. 

Kilka tamtejszych organizacji (w tym Museum of Art and Digital Entertainment) domaga się od amerykańskiego Urzędu do spraw praw autorskich (U.S. Copyright Office) zmian w przepisach dotyczących własności intelektualnej i ich wykorzystywania przez zewnętrzne podmioty. 

Chodzi o to, żeby wyłączyć z tego „prawa” gry wideo, które zostały porzucone... czyli po prostu zamknięte przez swoich twórców. 

Pozwoliłoby to reaktywować upadłe MMORPG-i, a nowi właściciele (w tym przypadku zazwyczaj grupy oddanych fanów) nie musieliby się już martwić o jakieś licencje czy naruszenia praw autorskich. Mogliby działać całkowicie legalnie. 

Gdyby to się udało, do życia wróciłyby Star Wars Galaxies, City of Heroes, Matrix Online, Hellgate, Club Penguin, a może nawet Battlefield Heroes, Need For Speed World, Ghost Recon Phantoms czy Marvel Heroes (!!!).

Na razie sprawa utknęła w martwych punkcie. Do dyskusji włączyli się ludzie z The Entertainment Software Association, którzy reprezentują największe firmy w branży (EA Games, Nintendo itd.). Według nich jest to zbyt odważny krok. 

No cóż, czekamy na decyzję. 


12 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube