“World of Warcraft posiada najgorszą i najbardziej toksyczną społeczność”

Dodany przez guru ponad rok temu
39 6465
“World of Warcraft posiada najgorszą i najbardziej toksyczną społeczność”

Wybraliśmy popularne gry MMORPG i poprosiliśmy was o wskazanie tej produkcji – z wymienionych – która posiada najgorszą aka najbardziej toksyczną społeczność.

No i proszę:

Wyniki nie pozostawiają żadnych wątpliwości. Grą MMORPG z najgorszym community zostało World of Warcraft. Na tytuł Blizzarda zagłosowała ponad połowa wszystkich ankietowanych (51%), więc nie może być mowy o żadnym przypadku. Reszta stawki została zdeklasowana przez WoW-a.

Czy można mówić o niespodziance? Chyba nie. World of Warcraft posiada wiele zalet, ale jego społeczność raczej nie jest powodem do chwalenia się. Procent “toksycznych” graczy jest tam zdecydowanie wyższy niż w innych produktach Buy-To-Play czy Pay-To-Play. Bawiąc się w randomowej grupie na dungeonie czy rajdzie, jest duża szansa, że spotkacie tam osobę (lub osoby) niepotrafiące się zachować.

To, co kiedyś było siłą World of Warcraft, w ostatnich latach zaczęło być sporym problemem. Rushujący gracze, wymagający najlepszego sprzętu + znajomości wszystkich mechanik, wyzywający healerów/tankerów, kickujący w środku instancji - takie spotkania mogą skutecznie obrzydzić rozgrywkę. Szczególnie nowym osobom, które dopiero wkraczają i uczą się WoW-a.

Blizzard co prawda stara się z tym walczyć (poprzez zaostrzanie regulaminu i nowe funkcje raportowania), ale to nie jest takie proste. Nie można tak po prostu zmienić zachowania graczy.

Na dalszych miejscach w ankiecie mamy Black Desert (14%), Lost Ark (12%) i New World (12%).

Z kolei Guild Wars 2, Elder Scrolls Online i Final Fantasy XIV posiadają według was najmniej toksyczną, czyli najlepszą społeczność wśród wymienionych tutaj gier MMORPG.

***

Dziękujemy za wszystkie głosy i zapraszamy do nowej ankiety.


39 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube