100 milionów nowych postaci biega po World of Warcraft

Dodany przez guru ponad 2 lata temu
2 10963
100 milionów nowych postaci biega po World of Warcraft

Wczorajsze wystąpienie J. Allen Bracka (prezydenta Blizzard Entertainment) obfitowało w wiele ciekawych fragmentów dotyczących WoW-a, Overwatch, Hearthstone, Heroes of the Storm czy BlizzConu.  

Zatrzymajmy się jednak przy "Królu MMORPG". Pan Brack wspomniał, że “do tej pory stworzyliśmy 100 milionów postaci w World of Warcraft”…

… czym wywołał wielką konsternację wśród fanów gry. No bo jak to możliwe, że tak wielki, tak legendarny i tak stary MMORPG (rok wydania 2004) posiadał tak mało postaci?

Okazało się jednak, że wypowiedź Pana Bracka była trochę niefortunna i nie zawierała w sobie informacji, że chodzi wyłącznie o ten rok.

Tak więc gracze World of Warcraft (i pewnie również World of Warcraft Classic) stworzyli w 2020 roku już 100 milionów postaci. A to pewnie nie jest ich ostatnie słowo.

Czy to dużo? Niestety nie powiemy wam, bo nie mamy możliwości porównania tego z łączną liczbą zarejestrowanych użytkowników WoW-a, łączną liczbą postaci oraz przede wszystkim liczbą aktywnych graczy. Blizzard od dawna nie informuje nas o faktycznej kondycji WoW-a. W kwartalnych raportach dostajemy zazwyczaj krótki fragment, który nie zawiera w sobie żadnych dokładnych cyferek. 

100 milionów brzmi jednak bardzo dumnie, więc... gratulacje!


2 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube