12 lat temu „narodził się” najsłynniejszy gracz World of Warcraft, którego znają i lubią chyba wszyscy!


3 miesiące temu
16406

Wy już wiecie, o kogo chodzi. To legendarny, nieprawdopodobny, niesamowity, nieustraszony, mężny, niezwyciężony, niepokonany, nieprzeciętny, nietuzinkowy […] porywający, rozbrajający i jedyny w swoim rodzaju Leeroy Jenkins (Ben Schultz)

Kultowa postać, która tak naprawdę zasłynęła tylko jedną akcją, obejrzaną na YouTube już… 46 milionów razy.

 

O co chodziło? Tak w skrócie. Kiedy drużyna Leeroya w iście analityczny sposób zastanawiała się nad taktyką i obliczała szansę przeżycia w starciu z przeciwnikami z pokoju obok, Leeroy Jenkins – który był w tym czasie AFK i niczego nie słyszał  – wrócił do komputera i z legendarnym już okrzykiem „Let's do this - Leeeeeeeroyyyy Jeeeeeeenkins” po prostu ruszył do ataku. Bez taktyki, bez przygotowania, bez niczego. Zaszkowani przyjaciele, chcąc nie chcąc, powędrowali za nim… i poginęli. Wszyscy:)  

To nie był jednak koniec, tylko początek jego drogi na szczyt. Po publikacji filmiku, Leeroy Jenkins zyskał tak wielką popularność, że Bllizard postanowił wykorzystać jego nick i podobiznę na różne sposoby np. jako achievement w World of Warcraft lub kartę w Hearthstone. Nie zapomniano też o jego "urodzinach". Wczoraj - poprzez oficjalny profil na Fejsie, który śledzi ponad 3 mln osób - Zamieć przekazała mu najserdeczniejsze życzenia. 

Widzicie? Tak własnie rodzą się legendy świata MMORPG. 

Komentarze 49
Wyszukaj gry MMO Ico arrow down
Ankieta Ico arrow down

Czy kiedykolwiek skasowałeś (przypadkowo lub nie) swoją główną postać w MMORPG?Teksty Ico arrow down