15 lat temu świat po raz pierwszy usłyszał o World of Warcraft

Dodany przez guru około 6 lat temu
24 9352
15 lat temu świat po raz pierwszy usłyszał o World of Warcraft

Czy Blizzard wiedział wtedy, że tworzy największego, najpopularniejszego i najbardziej przełomowego MMORPG-a w historii, od którego zacznie się prawdziwy BOOM na sieciowe gry?

Wątpię.

Czy Blizzard zdawał sobie sprawę, że World of Warcraft stanie się nie tylko zwykłą grą, ale również jednym z symboli popkultury w XXI wieku?

Pff.

Czy Blizzard miał pojęcie, że dzięki World of Warcraft zarobi milardy dolarów i stanie się jedną z najbogatszych firm od gier wideo?

Raczej nie.

A cała historia rozpoczęła się dokładnie 15 lat temu, we wrześniu 2001 roku podczas targów Europen Computer Trade Show w Londynie. To właśnie tam, ku zaskoczeniu wszystkich zgromadzonych, po raz pierwszy na świecie zaprezentowany został World of Warcraft.

Pamiętacie tamte trailery?

I jeszcze te okładki ówczesnych czasopism: „Massively Multiplayer RPG” (bez online). Ludzie jeszcze nie do końca wiedzieli, czym są gry MMORPG. Cały nasz gatunek dopiero raczkował, a wszystkie tytuły zaliczające się do MMO można było wymienić z pamięci. Nie to co co teraz, kiedy mamy setki, baaa, tysiące produktów… a i tak większość ludzi narzeka, że - pojadę klasykiem - "nie ma w co grać". 

Gdzie wtedy byliście? Co robiliście we wrześniu 2001 roku? Zapraszam do komentowania. 


24 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube