17 lat gry, która została “załatwiona” przez World of Warcraft

Dodany przez guru około rok temu
3 3302
17 lat gry, która została “załatwiona” przez World of Warcraft

EverQuest 2

Może nie do końca “załatwiona” (EQ2 nadal istnieje na rynku i nadal otrzymuje aktualizacje), ale to właśnie World of Warcraft miał ogromny wpływ na sukces gry. A raczej jego brak.

EverQuest 2 wystartował 8 listopada 2004 roku, czyli dokładnie dwa tygodnie (i jeden dzień) przed debiutem WoW-a (23 listopada 2004). Mimo że pojawił się wcześniej, to ówcześni gracze – mając do wyboru płatnego EverQuest 2 a płatnego World of Warcraft – wybrali dzieło Blizzarda, co mocno podcięło skrzydła Sony Online Entertainment.

8 listopada 2004, lata projektowania i łączenia wielu wspaniałych umysłów zapoczątkowały nową generację gier online. EverQuest II został powołany do życia, ale jego prawdziwą siłą życiową byli wy wszyscy Norrathianie.

Do tego stopnia, że EverQuest 2 nigdy nie wypłynął na szerokie wody i nigdy nie zdobył takiej popularności, jakiej oczekiwał... i na jaką chyba zasługiwał. Także liczba graczy – porównując do największych tytułów w naszym gatunku – była kilkunastokrotnie mniejsza.

Obecnie EQ2 może się pochwalić “zaledwie” 30 tysiąca aktywnych użytkowników miesięcznie i 21 tysiącami abonentów (taki FFXIV ma ich ponad 1,2 mln).


To jednak wystarcza, żeby utrzymywać EverQuest 2 przy życiu i produkować nową zawartość. Jeszcze w tym miesiącu powinniśmy otrzymać 18. dodatek w historii gry – Visions of Vetrovia z kolejną dawką nowości. 

No cóż, Wszystkiego Najlepszego!

TUTAJ znajdziecie wspominkowy/rocznicowy artykuł.


3 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube