17 lat temu narodził się najsłynniejszy gracz World of Warcraft w historii

Dodany przez guru ponad rok temu
14 23694
17 lat temu narodził się najsłynniejszy gracz World of Warcraft w historii

Każdy, kto chociaż trochę interesuje się World of Warcraft (albo chociaż odwiedza nasz portal), na pewno słyszał o “Leeroy’u Jenkinsie”.

Najsłynniejszym graczu, najsłynniejszej postaci WoW-a w historii, która stał się de facto ikoną tej gry.

No i tak się składa, że właśnie dzisiaj – 11 maja – mija dokładnie 17 lat (2005 - 2022) od jego “wyczynu”, dzięki któremu zyskał światową popularność.

Pamiętacie?

“Kiedy drużyna Leeroya w iście analityczny sposób zastanawiała się nad taktyką i obliczała szansę przeżycia w starciu z przeciwnikami z pokoju obok, Leeroy Jenkins – który był w tym czasie AFK i niczego nie słyszał  – wrócił do komputera i z legendarnym już okrzykiem „Let's do this - Leeeeeeeroyyyy Jeeeeeeenkins” po prostu ruszył do ataku. Bez taktyki, bez przygotowania, bez niczego. Zaszokowani przyjaciele, chcąc nie chcąc, powędrowali za nim… i poginęli." 

Oryginalny z jego udziałem został odtworzony na YouTube 50 milionów razy (!!!), a całe wydarzenie zyskało miano kultowego.

W ramach zasług “Leeroy Jenkins” doczekał się własnego osiągnięcia w World of Warcraft, własnego NPC, własnej karty w Hearthstone, a jego wyczyn był motywem przewodnim jednego z odcinków “Family Guy”. Nie mówiąc o setkach memów, które powstały na jego cześć. 

“Leeroyowi”, a raczej Benowi Shulzowi (osobie grającej tą postacią)  życzymy Wszystkiego Najlepszego!


14 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube