25 milionów osób zagrało już w Apex Legends – tryb solo i duo w drodze?

9r7u2bvcmdz3tpykpxjnxe

Tak, tak – to kolejny news o Apex Legends. Obawiam się przy tym, że nie ostatni. Ba! Spodziewam się wręcz, że będzie jak z PUBG oraz Fortnite Battle Royale. Jeśli Respawn i EA (zwłaszcza EA) niczego nie popsują to co kilka dni zobaczycie nagłówek z tytułem „Apex Legends pobija rekord X”, „Apex Legends lepsze niż Y”, czy „Apex Legends ma Z unikalnych graczy”.

Niby „nikt nie lubi” battle royale, a jednak „wszyscy” w nie grają – taki tam paradoks. W tym przypadku mowa o 25 milionach osób, które przetestowały nowy tytuł Respawn. Firma poinformowała również, że zanotowano 2 miliony równocześnie zalogowanych. Jeśli mnie pamięć nie myli, przed kilkoma dniami mówiłem o 10 milionach unikalnych graczy i 1 milionie zalogowanych, więc jak widać w ciągu tygodnia Apex Legends rośnie w siłę.

Zobaczymy tylko, czy ten battle royale utrzyma się na rynku, czy zniknie tak szybko, jak się pojawił. Respawn już zapowiedziało, że przygotowało dla nas sporo nowości. Walentynkowe atrakcje niedługo pojawią się w grze, a w marcu wystartuje Battle Pass z nowymi skinami do bohaterów i broni, czy innymi łakociami do zgarnięcia.

Do tego być może Apex Legends otrzyma wkrótce tryb solo oraz duo – tak twierdzą przynajmniej dataminerzy, którzy wyszperali to i owo z plików gry. W tym konkretnym przypadku wolałbym, aby Respawn jednak niczego nie dodawało. Według mnie urok ich battle royale’a tkwi właśnie w trzyosobowej zabawie drużynowej. Drugą informacja dotyczy zbliżających się gier rankingowych, które zostały oficjalnie potwierdzone.

Chyba po raz kolejny zapytam – jak myślicie, za tydzień/miesiąc o Apex Legends już nikt nie będzie pamiętał?

Zobacz także

47 komentarzy