5 najlepszych MMORPG z 2005 roku, które biją na głowę wiele obecnych gier

Dodany przez guru ponad 3 lata temu
12 10514
5 najlepszych MMORPG z 2005 roku, które biją na głowę wiele obecnych gier

Kontynuujemy naszą podróż do przeszłości. Rok 2004 roku już załatwiliśmy (kto nie czytał, zapraszamy do artykułu), więc przyszedł czas na kolejny obfity w gry okres. 

Przed wami 5 najlepszych gier MMORPG z 2005 roku, które prezentują wysoki poziom i które nadają się do grania o wiele bardziej niż pachnące świeżością „next-genowe” produkcje z Azji.  


5. Uncharted Waters Online

(data premiery: 3 marca 2005)

Zaczynamy od najlepszego pirackiego/morskiego MMORPG, jaki jest obecnie dostępny na rynku. Nie znajdziecie drugiej tak rozbudowanej gry, która pomimo swoich wizualnych słabości (grafika zestarzała się przez ostatnie 14 lat) oferuje content porównywalny do wysokobudżetowych produkcji Pay-To-Play. Update’y pojawiają się bardzo regularnie, a nowy wydawca wzorowo opiekuje się Uncharted Waters Online. Z całego serca polecamy ten tytuł. 

4. RYL

(data premiery: czerwiec 2005)

Mówicie, że TERA Online była pierwszym prawdziwym non-targetem wśród gier MMORPG? Nic z tego. Wiele lat wcześniej, to RYL (Risk Your Life) wyznaczył nowe trendy w gatunku, oferując unikatowy system walki, który był na tamte czasy absolutną nowością. To jeden z powodów, dlaczego RYL przetrwał do dnia dzisiejszego. Tysiące osób wciąż bawi się w ten tytuł, nie bacząc na to, że oficjalna wersja została wyparna przez prywatne serwery. 

3. Dofus

(data premiery: wrzesień 2005)

Czołowy produkt firmy Ankama, który zyskał niesamowitą popularność na świecie (do 2010 roku miał 30 milionów zarejestrowanych użytkowników). Wszystko za sprawą ciekawego systemu walki, wciągającej fabuły, baśniowego klimatu, no i przede wszystkim przepięknej „ręcznie malowanej” grafiki, która ani trochę się nie zestarzała. Nawet teraz – po czternastu latach od premiery - robi kolosalne wrażenie.

2. Maple Story

(data premiery: 11 maja 2005)

Bez tej gry gatunek Massively Multiplayer Online Role Playing Game byłby znacznie uboższy. Maple Story to jeden z najpopularniejszych tytułów w historii, który mimo swojej – wydawało się – dziecinnej rozgrywki zrobił największy z atutów. Wystarczy spojrzeć na liczbę graczy: ponad 260 milionów (!!!) zarejestrowanych kont na całym świecie. Wskażcie inną grę (poza RuneScape i Dungeon Fighter Online), która posiada tak wielką bazę fanów? Nic dziwnego, że Nexon nadal bardzo aktywnie zajmuje się Maple Story? Nie ma przecież sensu pozbywać się kury znoszącej złote jaja, która zarobiła dla nich miliardy dolarów. 

1. Silkroad i CABAL Online

(data premiery: obie gry wyszły w październiku 2005 roku)

Nie mogliśmy się zdecydować, kto bardziej zasługuje na pierwsze miejsce, więc „wygraną” podzielił się ex aequo Silkroad oraz CABAL Online. To właśnie te tytuły – naszym zdaniem – są najlepszymi grami MMORPG z 2005 roku, które wciąż prezentują bardzo wysoki poziom. 

Z jednej strony klimatyczny grindownik, który w fantastyczny sposób połączył orient, fantasy oraz europejski styl. Dodatkowo wzbogacając to o nietypowe dla MMORPG elementy (karawany, taxowanie itd.). Z drugiej mamy pół-futurystycznego action MMORPG, w którym Polacy zakochali się od pierwszego wejrzenia zainstalowania.

Nieważne, czy wybierzecie SRO czy CABALA. W obu przypadkach znajdziecie mnóstwo funu. 


12 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube