6. sezon już w Apex Legends – wszyscy startują z EVO Shield i wprowadzono crafting!

Dodany przez PefriX ponad 3 lata temu
1 2082
6. sezon już w Apex Legends – wszyscy startują z EVO Shield i wprowadzono crafting!

Ostatnio pisałem Wam o zmianach na mapie w Apex Legends. Tym razem pora na większy pakiet nowości. Oczywiście, wraz z nowym sezonem można zaopatrzyć się w przepustkę bojową/battle passa, zapewniającego nagrody kosmetyczne. Co poza tym? Pojawił się nowy SMG o nazwie Volt. Dostępna jest również nowa postać o imieniu Rampart.

Jeśli chodzi o jej umiejętności:

  • Pasywna – Zmodyfikowany zasobnik – Zwiększona pojemność magazynku i szybsze przeładowywanie podczas korzystania z LKM-ów oraz działka.

  • Taktyczna – Osłona – Tworzysz niską osłonę, która tworzy pełnowymiarową, wzmocnioną ścianę, blokującą nadlatujące pociski oraz wzmacniającą wystrzeliwane pociski.

  • Ulti – Rozstawione działko „Sheila” – Rozstaw stacjonarny karabin maszynowy, którego może używać każdy. Duża pojemność magazynka, długi czas przeładowania.

Okazuje się zatem, że przecieki na temat Rampart były prawdziwe. Oczywiście nie te zeszłoroczne, w ramach których miała ona (a raczej on, bo wtedy twierdzono, że to facet) modyfikować bronie. Niemniej, pewna forma tego systemu pozostała w Apex Legends i została zmieniona w crafting.

Tworzenie przedmiotów pozwala graczom zdobyć ekwipunek przydatny w końcowej fazie gry, zachęcając jednocześnie do zróżnicowania swojego stylu gry (nie tylko w trakcie walki) – chodzi tu zwłaszcza o eksplorację mapy i przemieszczanie się między miasteczkami.

Na mapie znajdziecie mnóstwo okazji do zbierania materiałów, które pomogą stworzyć nowe łupy. W niektórych miejscach znajdą się urządzenia, z których będzie można pozyskać materiały. Mogą to być charakterystyczne miejsca, takie jak Kondensator czy Epicentrum, jednak mniejsze miasteczka nie pozostaną w tyle i będą zmieniać się co grę. Otwieranie skrzyń z łupem także zapewni niewielką ilość materiałów.

Materiały można zabrać do replikatora. To coś w stylu drukarek 3D, które pozwalają drukować nowe łupy od zera. W trakcie gry będziecie zbierać materiały i używać ich do tworzenia nowych rodzajów broni, wyposażenia i przedmiotów jednorazowych, a także szukać łupów na ziemi – w ten sposób będzie możliwe tworzenie zestawu, który da Wam pewność siebie w trakcie starć z wrogimi oddziałami.

W replikatorze znajdziecie osiem różnych łupów, które możecie tworzyć, jeśli macie dość materiałów. Niektóre z tych łupów zmieniają się co tydzień lub codziennie, ale zawsze będzie można zobaczyć, co w danej chwili można wytworzyć – w narzędziu wyboru trybu gry lub na ekranie mapy.

  • Co tydzień będzie można znaleźć wyposażenie lub wysokiej jakości przedmioty do użycia. Może to być plecak i hełm albo osłona leżącego i przenośny sygnalizator odrodzeń.
  • Codziennie będzie można znaleźć bronie i dodatki. Dodatki zawsze będą kompatybilne z bronią dostępną w danym rzucie, ale ogólnie pasować będą także do innych broni. Kiedyś może uda Wam się stworzyć strzelbę EVA-8 + dwustrzał + 1x celownik wykrywający zagrożenia. Innym razem możesz znaleźć pistolet Wingman + Skullpiercer + fioletowy ciężki magazynek. Rotacja zapewni bronie z każdej kategorii – od strzelb poprzez LKM-y po karabiny snajperskie.

Niektóre przedmioty w replikatorze są stałe i zawsze można je będzie wytwarzać. Chodzi tu m.in. o amunicję i apteczki, jednak w grę wchodzi także coś wyjątkowego, co pozwoli tworzyć narzędzia bojowe w sensowny sposób.

Łupy będące w rotacji w systemie tworzenia przedmiotów nie będą pojawiać się na ziemi, co oznacza, że jeśli R301 i podajnik kowadełkowy znajdują się w rotacji, a Ty właśnie ich potrzebujesz, musisz znaleźć replikator, o ile masz wystarczającą liczbę materiałów. Informacja o tych łupach widoczna jest w kilku miejscach, dzięki czemu zawsze będziecie o wszystkim wiedzieć.

W replikatorze można zdeponować ewoluujący pancerz (EVO Shield), aby zmniejszyć liczbę punktów ewolucji wymaganych do podniesienia jego poziomu. Może nawet uda się go ulepszyć, jeśli niewiele brakuje Wam do kolejnego poziomu. Zanim ulepszycie pancerz, chwilowo będziecie bez niego, ale w zamian po wszystkim otrzymacie go z pełną wytrzymałością.

Jest to szczególnie istotne w kontekście zmiany w Apex Legends, jaką wprowadzili deweloperzy. Dzięki niej WSZYSTKIE pancerze w grze stają się ewoluującymi (poza złotym) – istnieje wiele możliwości ulepszania, od zadawania obrażeń po znajdowanie jak największej liczby materiałów w celu ich przetworzenia.

Co więcej, każdy gracz STARTUJE z zerowym EVO Shield na początku meczu (nie zapewnia żadnej osłony). Dodatkowo, białe osłony zapewniają tylko 25 punktów osłony, niebieskie 50, fioletowe i złote 75, a czerwone 100.

Poza tym w Apex Legends dalej będą obowiązywały questy, a do tego wprowadzono sporo zmian w postaciach. Więcej informacji tutaj.


1 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube